REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. Dzieje się
  5. Filmy

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Popularny aktor znany ze „Świata według Kiepskich” miał 59 lat

Dariusz Gnatowski, aktor znany z ról w takich serialach jak „Świat według Kiepskich”, „Złotopolscy”, „13. posterunek” i „Tygrysy Europy” zmarł dzisiaj w szpitalu w Krakowie. W chwili śmierci miał 59 lat.

dariusz gnatowski nie żyje
REKLAMA
REKLAMA

Niektórzy aktorzy trafiają do popkulturowej świadomości narodu dzięki jednej roli, która na zawsze ich definiuje. Tak było w przypadku Dariusza Gnatowskiego, który od 1999 roku wcielał się w postać Arnolda Boczka z serialu „Świat według Kiepskich”. Przyjaźnie ustosunkowany sąsiad tytułowej rodziny szybko stał się bohaterem iście kultowym i nie stracił tego statusu aż do dzisiaj.

Nie oznacza to jednak, że urodzony 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej Gnatowski nie miał na swoim koncie innych zapadających w pamięć ról. Pojawiał się na małym i dużym ekranie m.in. w „Ogniem i mieczem”, „Złotopolskich”, „Tygrysach Europy”, „Kiedy ranne wstają zorze” czy „13. posterunku”. W trakcie swojej kariery występował również na deskach Starego Teatru, Teatru Ludowego i Teatru Stu w Krakowie. W 2016 roku za swój dorobek komediowy i artystyczny został nagrodzony Brązowym Medalem Gloria Artis – Zasłużony Kulturze.

Dariusz Gnatowski miał trafić do krakowskiego szpitala z ostrym zapaleniem płuc i niewydolnością oddechową.

Jako pierwszy informację na ten temat podał Marek Balawajder z redakcji RMF FM. Smutne doniesienia na temat śmierci aktora miał potwierdzić stacji radiowej Marcin Miklos, zastępca dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie. Firma produkcyjna ATM współpracująca przez lata z Gnatowskim jest obecnie w trakcie potwierdzania prawdziwości tych doniesień u rodziny artysty. Wszystko wskazuje jednak na to, że mamy do czynienia z prawdziwą wiadomością.

REKLAMA

Niestety, nie jest to pierwszy przypadek, gdy w 2020 roku umiera popularny aktor. W ostatnich tygodniach i miesiącach żegnaliśmy również m.in. Chadwicka Bosemana, Kirka Douglasa, Maxa von Sydowa, Andrzeja Strzeleckiego, a zaledwie wczoraj również Wojciecha Pszoniaka.

Dariusz Gnatowski w chwili śmierci miał 59 lat.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA