1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. TV

Maciej Stuhr niczym Mads Mikkelsen w „Hannibalu”. Serial „Szadź” od dziś na antenie TVN

serial szadz vid player ten premiera maciej stuhr aleksandra poplawska

„Szadź” to siedmioodcinkowy serial kryminalny, który do tej pory mogliśmy oglądać tylko na Playerze. Dziś wieczorem pierwszy odcinek trzymającej w napięciu serii z Maciejem Stuhrem w roli głównej pokaże również TVN.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Serial „Szadź” zadebiutował w serwisie Player pod koniec kwietnia tego roku. Teraz trzymający w napięciu dreszczowiec z Maciejem Stuhrem w roli psychopatycznego mordercy obejrzymy również na TVN — premiera pierwszego odcinka „Szadzi” już dziś wieczorem o godz. 21:30.

O czym opowiada „Szadź”?

Na przedmieściach Opola dochodzi do brutalnej zbrodni, w wyniku której ginie młoda dziewczyna. Wszystko wskazuje na to, że ofiara zginęła z rąk grasującego w okolicy seryjnego mordercy. Sprawę prowadzi komisarz Agnieszka Polkowska (Aleksandra Popławska), która z czasem odkrywa, że jej udział w śledztwie nie jest dziełem przypadku.

Siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) – religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem, który w okrutny sposób pozbawia życia swoje ofiary

— piszą o produkcji jej twórcy.

Maciej Stuhr niczym bohater „Hannibala”

„Szadź” to kryminał, w którym od początku wiadomo, kto jest sprawcą ujawnionych zbrodni, a wcielający się w antagonistę prowadzącej śledztwo policjantki Maciej Stuhr przywodzi na myśl głównego bohatera serialu „Hannibal”:

Podobieństwa są uderzające i jest ich tak wiele, że trudno byłoby uwierzyć w brak jakichkolwiek inspiracji. Obaj mordercy są wykształceni i zabójczo inteligentni, dbają o szczegóły, interesują się sztuką i religią, mają za sobą mroczne dzieciństwo, a ich motywy odbiegają od tego, co zazwyczaj widujemy w dziełach popkultury poświęconych seryjnym zabójcom. Maciej Stuhr gra w „Szadzi” też do pewnego stopnia podobnie co Mads Mikkelsen, bo stale balansując na granicy powagi i parodii.

— pisze w swojej recenzji na łamach Rozrywka.Blog Tomasz Gardziński.

Granie takiego bohatera to dla mnie nowość. I nie przesadzę chyba, mówiąc, że zmierzenie się z postacią reprezentującą wcielone, ostateczne zło, to marzenie prawie każdego aktora. Już sam ten fakt jest istotny i ma chyba nawet większe znaczenie niż konstrukcja fabularna, o której pan wspomniał. Choć faktycznie jest ona nietypowa i przez to wydała mi się bardzo atrakcyjna.

— mówi Maciej Stuhr w rozmowie z naszym portalem.

Role tego typu bardzo przyciągają uwagę widzów. Zwykle wywołują wielkie emocje wzmocnione oprócz tego różnymi fabularnymi zwrotami, dzięki czemu na stałe przykuwają widzów przed ekrany. A przecież nasz zawód właśnie na tym polega.

— dodaje aktor.

Oprócz Macieja Stuhra i Aleksandry Popławskiej w serialu występują m.in. Cezary Łukaszewicz, Anna Cieślak, Bartosz Gelner i Emma Giegżno.

Pierwszy odcinek „Szadzi” już dziś o godz. 21:30 na antenie TVN. Wszystkie odcinki serialu obejrzycie w serwisie Player.pl.

*Zdjęcie główne: TVN/mat.pras.