1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. VOD

„Mroczne materie” wracają na HBO GO. Znamy już datę premiery 2. sezonu

mroczne materie hbo go premiera serial zwiastun

Oparty na trylogii Philipa Pullmana serial HBO powraca z drugim sezonem. Poznaliśmy już datę premiery „Mrocznych materii 2”, a do sieci trafił zwiastun serialu.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o książkach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Mroczne materie” to ekranizacja nagradzanej trylogii fantasy Philipa Pullmana o tym samym tytule. W serialu wyprodukowanym przez HBO i BBC występują m.in. Dafne Keen, Ruth Wilson, Amir Wilson, Ariyon Bakare i Andrew Scott. Serwis właśnie poinformował o dacie premiery drugiego sezonu i pokazał jego zwiastun.

mroczne materie hbo go premiera 2 sezon

O czym są „Mroczne materie”?

„Mroczne materie” to historia dwójki dzieciaków, które ruszają w podróż po równoległych wymiarach rzeczywistości. Kiedy Lyra (Dafne Keen) orientuje się, że jej najlepszy przyjaciel zniknął bez śladu, decyduje się ruszyć mu na pomoc. Dziewczyna odkrywa tym samym mroczny spisek dotyczący porwanych dzieci. Podczas podróży przez kolejne wymiary poznaje chłopca o imieniu Will (Amir Wilson), który towarzyszy jej w odkrywaniu kolejnych tajemnic.

Drugi sezon produkcji rozpoczyna się po tym, jak Lord Asriel otworzył most do nowego świata, a Lyra — zrozpaczona śmiercią swojego najlepszego przyjaciela — postanowiła podążyć za Asrielem w nieznane. W dziwnym i tajemniczo opuszczonym mieście dziewczyna spotyka Willa, chłopca z naszego świata, który również ucieka przed swoją trudną przeszłością. Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Nie jest to jednak takie proste, bo na ich drodze nieustannie pojawiają się liczne przeszkody. W tym samy czasie pani Coulter szuka Lyry, aby za wszelką cenę zabrać ją do domu.

— czytamy w opisie fabuły.

„Mroczne materie 2”: zwiastun i data premiery

Najnowsza odsłona serialu zadebiutuje 17 listopada — na HBO i HBO GO. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie od rana, natomiast premiera na antenie HBO odbędzie się równolegle z amerykańską, czyli o godz. 3:00 nad ranem. Powtórkę będzie można obejrzeć tego samego dnia o godz. 20:10. Kolejne premierowe odcinki będą się pojawiać w tygodniowych odstępach — co wtorek.