REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Netflix
  4. VOD
  5. Seriale

Netflix pokaże wojenną animację stworzoną przez Polaka. Jest zwiastun serialu „The Liberator”

Po dwóch latach oczekiwania na szczegóły produkcji, ujawniono w końcu datę premiery animacji „The Liberator” Netfliksa. Wojenny serial w reżyserii Grzegorza Jonkajstysa zadebiutuje w serwisie 11 listopada. W sieci jest już też zwiastun serii.

the liberator netflix premiera animacja wojenna jeb stuart Grzegorz Jonkajtys bradley james zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

O tym, że Netflix zamówił serial animowany opowiadający o II wojnie światowej mówiło się już w 2018 roku. Oparta na książce „The Liberator: One World War II Soldier’s 500-Day Odyssey” Aleksa Kershawa produkcja zadebiutuje na platformie 11 listopada tego roku. Co warto wiedzieć przed premierą?

„The Liberator”: o czym jest ta historia?

Fabuła serialu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach opisanych w książce Kershawa. Głównym bohaterem animacji jest amerykański oficer, Felix Sparks. „The Liberator” opowiada o wyprawie jego oddziału do niemieckiego obozu koncentracyjnego: zobaczymy zatem drogę oficera i jego jednostki piechoty, walczącej przez ponad 500 dni, aby wyzwolić Europę z rąk okupanta.

Podążymy za Sparksem i 157. pułkiem piechoty z Oklahomy, złożonym głównie z kowbojów, rdzennych Amerykanów i meksykańskich Amerykanów, przez będące pod inwazją Włochy, aż do momentu wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

Wśród twórców scenarzysta „Szklanej Pułapki” i polski reżyser

Na uwagę zasługuje również ekipa serialu: za animację odpowiada Jeb Stuart, scenarzysta filmu „Szklana pułapka”. Oprócz niego, producentem wykonawczym jest Alex Kershaw, autor książki, na której został oparty „The Liberator”.

Wśród twórców pojawia się również Polak: pochodzący z Warszawy Grzegorz Jonkajtys („Zjawa”, „Labirynt Fauna”) odpowiada za reżyserię animacji. Polski twórca, który współpracował m.in. z Platige Image i Cafe FX, ma już na koncie szereg własnych realizacji. Były to jednak filmy krótkometrażowe — w tym „Arka” z 2007 roku, która zdobyła nominację do Złotej Palmy w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy.

W obsadzie serialu „The Liberator” znaleźli się Bradley James, Martin Sensmeier i Jose Miguel Vasquez.

Pierwsza taka animacja

„The Liberator”  to pierwszy obraz wyprodukowany w nowej technologii Trioscope, łączącej najnowocześniejsze CGI z żywym aktorstwem. Dzięki temu twórcy mają możliwość przekazać wizualną maestrię wypełnioną bogatymi detalami w sposób, który oddaje ludzkie emocje i dramat poważnej tematyki.

REKLAMA

Animacja „The Liberator” zadebiutuje na Netfliksie 11 listopada tego roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA