REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki
  4. Seriale

Szczepan Twardoch zagra w ekranizacji własnej powieści. Canal+ pokazał zdjęcie z serialu „Król”

6 listopada na Canal+ zadebiutuje nowy serial „Król” inspirowany powieścią Szczepana Twardocha o tym samym tytule. W obsadzie produkcji znalazł się sam pisarz. I to w bardzo nieoczywistej roli.

szczepan twardoch krol ekranizacja serial canal plus obsada niespodzianka
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Tegoroczna jesień to prawdziwa gratka dla fanów twórczości Szczepana Twardocha — niedawno ukazała się jego kolejna powieść pt. „Pokora”, a już za parę tygodni na Canal+ zadebiutuje serial oparty na książce „Król”, wyreżyserowany przez Jana P. Matuszyńskiego („Ostatnia rodzina”).

Twardoch dołącza do obsady

Dziś Canal+ ujawnił, że w serialu obok Borysa Szyca, Magdaleny Boczarskiej, Arkadiusza Jakubika i Michała Żurawskiego, zobaczymy również samego Szczepana Twardocha. Pisarz i autor „Króla” wcielił się w rolę kierownika sali restauracji Simon i Stecki. Jak się prezentuje? Sami zobaczcie:

O czym jest „Król”?

„Król“ to osadzona w Warszawie w 1937 roku gangsterska opowieść o przemocy, żądzy władzy i dążeniu do jej utrzymania za wszelką cenę. Historia wzlotów i upadków mafii, która wzbudzała strach i posłuch w stolicy przed wybuchem II wojny światowej. Główny bohater, żydowski gangster-bokser Jakub Szapiro, zostaje wciągnięty w polityczny spisek i gangsterskie porachunki, które mogą przesądzić o losach państwa.

— czytamy na stronie serialu.

„Król” zadebiutuje na Canal+ 6 listopada.

* Zdjęcie tytułowe: Łukasz Bąk/www.canalplus.com/pl/seriale/krol

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA