1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Jesteś jesieniarą? Nie możesz przegapić premier tych płyt – a zwłaszcza jednej z nich!

Każda szanująca się jesieniara (lub jesieniarz) wie, że muzyka to oprócz kocyka, kawy i dyniowej latte jeden z ważniejszych elementów celebrowania tej pory roku. Dlatego specjalnie z myślą o wielbicielach jesiennej aury i dobrej muzyki, przygotowaliśmy listę najciekawszych zbliżających się premier płytowych.

muzyka jesien premiery plyty top

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Płyty na jesień:

Vito Bambino — Poczekalnia

Vito Bambino, czyli Mateusz Dopieralski, powraca tej jesieni z pierwszym solowym albumem. Wokalista związany od lat z grupą Bitamina postanowił pójść we własną stronę i z reketem jego eksperymentu zapoznamy się już w piątek, 25 września. „Poczekalnia” jest autobiograficzną opowieścią muzyka, a każdy promujący ją singiel nawiązuje do nieco stylistyki. Pierwszym singlem z „Poczekalni” jest opublikowany w serwisie YouTube w kwietniu utwór Bunkrów nie ma, który — jak przyznaje sam artysta — nawiązuje do ulubionej polskiej komedii Dopieralskiego.

Premiera: 25 września

Róisín Murphy — Róisín Machine

Na nowy krążek irlandzkiej wokalistki i założycielki popularnej grupy Moloko składa się 10 utworów. Materiał powstał we współpracy z brytyjskim DJ-em Parrotem (występującym też jako Crooked Man). Na albumie znajdą się m.in. takie utwory jak  Simulation, Murphy's Law i skomponowany przez Amy Douglas singiel  Something More. „Album nosi tytuł Róisín Machine, ponieważ jestem jak maszyna. Nigdy się nie zatrzymuję” – tłumaczy Irlandka.

Premiera: 25 września

Mikromusic — Kraksa

Kolejnym albumem, którego premierę zaplanowano na ostatni piątek września, jest najnowszy krążek grupy Mikromusic pt. „Kraksa”. I to jest właśnie ten album, na którego premierę czekałam najbardziej: jako rasowa „jesieniara” stwierdzam, że głos Natalii Grosiak, niezwykłe brzmienie zespołu i nieco melancholijne (ale w gruncie rzeczy bardzo pozytywne) teksty to idealne combo na jesienny chillout. A promujący krążek singiel A ja co?, w którym padają słowa o „ciąży spożywczej” i wychodzeniu po papierosy, powinna stać się oficjalnym hymnem jesieniar i jesieniarzy znad Wisły.

Premiera: 25 września