1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV
  4. Seriale

„Chyłka – Kasacja” po bardzo długim oczekiwaniu nareszcie trafi do telewizji. Premiera kryminału już dzisiaj

„Chyłka – Kasacja” to kontynuacja popularnego serialu TVN-u z 2018 roku i kolejna adaptacja powieści Remigiusza Mroza. Produkcja oryginalnie ukazała się na platformie Player.pl, a po krótkim okresie oczekiwania miała też trafić do telewizji. Plany stacji pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa.

chyłka kasacja tvn

Remigiusz Mróz może się pochwalić wieloma bestsellerami, ale żadna seria kryminalna jego autorstwa nie doczekała się tak wielkiej grupy fanów jak ta o Joannie Chyłce. Warszawska prawniczka pracująca dla bezwzględnej korporacji jak dotąd pojawiła się na kartach 10 książek, z spośród których dwie pierwsze doczekały się serialowej adaptacji. Co ciekawe, stacja TVN zdecydowała się najpierw przełożyć na mały ekran fabułę 2. tomu zatytułowanego „Zaginięcie”, a dopiero w następnej kolejności sięgnęła po pozycję otwierającą cykl.

Adaptacja powieści Mroza była jednym z pierwszych tytułów, które doczekały się dystrybucji według nowego modelu wytworzonego przez TVN. Zakłada on, że nowe tytuły najpierw trafiają do VOD i dopiero po pewnym okresie ekskluzywności dostają premierę telewizyjną. Właśnie w zgodzie z takim układem „Chyłka – Kasacja” zadebiutowała na platformie Player 15 listopada 2019 roku. Produkcja składała się z sześciu odcinków, w których zagrali m.in. Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Tomasz Schuchardt, Olgierd Łukaszewicz, Artur Żmijewski i Jakub Gierszał.

Według pierwotnego planu „Chyłka – Kasacja” miała trafić do telewizji na początku 2020 roku, ale szyki TVN-u pokrzyżowała pandemia koronawirusa.

Ograniczenia w możliwości pokazywania programów kręconych na żywo i zablokowanie przyszłych planów zdjęciowych sprawiły, że największe polskie telewizje zostały zmuszone do znaczącego przerobienia swoich wiosennych ramówek. Ostatecznie wiele zaplanowanych tytułów znalazło się na antenie TVN-u, Polsatu i TVP dopiero po wakacjach. Podobny los spotkał także 2. sezon „Chyłki”.

Fabuła nowych odcinków koncentruje się wokół postaci Piotra Langera Juniora. Mężczyzna zostaje oskarżony o brutalne morderstwo, ale odmawia składania zeznań. Jego ojciec postanawia, że sprawą powinna koniecznie zająć się Joanna Chyłka z kancelarii Żelazny & McVay. Bohaterka niechętnie się na to zgadza, ale brak współpracy ze strony klienta i pogłębiające się problemy z nadużywaniem alkoholu znacząco utrudniają rozwiązanie sprawy. Czy Chyłce i jej aplikantowi, Kordianowi Oryńskiemu uda się udowodnić niewinność Langera? Widzowie nie mający dostępu do platformy Player.pl przekonają się o tym już w najbliższych tygodniach.

Premierowy odcinek serialu „Chyłka – Kasacja” pojawi się na antenie stacji TVN 1 września o 21:30. Kolejne epizody co tydzień.