1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV
  4. Seriale
  5. Media

„Rolnik szuka żony” po raz siódmy i garść nowości. TVP ujawnia szczegóły jesiennej ramówki

Telewizja Polska zaprezentowała szczegóły jesiennej ramówki. W nadchodzących tygodniach na antenę wróci m.in. hit pt. „Rolnik szuka żony”, ale pojawi się również sporo nowości.

rolnik szuka zony ramowka jesienna tvp m jak milosc

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o trendach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Końcówka sierpnia to tradycyjnie czas prezentacji jesiennych ramówek telewizji. Swoje plany na nadchodzące tygodnie ogłosił kilka dni temu TVN (na antenę powrócą m.in. seriale „Usta usta” i „BrzydUla”), a teraz szczegóły oferty programowej zdradził również publiczny nadawca. Jesień w Telewizji Polskiej zapowiada się dość ciekawie — oprócz sprawdzonych i lubianych przez widzów formatów, na antenie pojawi się także sporo nowości.

„Rolnik” po raz siódmy i inne evergreeny

Niekwestionowanym hitem TVP od paru lat jest program „Rolnik szuka żony”. Show, w którym uczestnicy trudniący się uprawą roli i prowadzeniem gospodarstw wiejskich poszukują życiowych partnerów, powróci do TVP z siódmą edycją. Emisję pierwszego odcinka nowej odsłony zaplanowano na niedzielę 13 września o godz. 21:15 w telewizyjnej Jedynce. Tradycyjnie gospodynią programu będzie Marta Manowska.

Telewizja z Woronicza przygotowała również ciekawą propozycje dla fanów innego „miłosnego” show, czyli „Sanatorium miłości”. Już w najbliższy poniedziałek 31 sierpnia (godz. 19:00, TVP 2) stacja pokaże pierwszy odcinek serialu „Uzdrowisko” inspirowanego popularnym programem.

Kolejnymi sprawdzonymi formatami, które jesienią powrócą do TVP będą m.in. „Korona królów” (31 sierpnia, pon.-czw. godz. 18:30, TVP1), „Klan” (31 sierpnia, pon.-pt., godz. 18:00, TVP1), „Ojciec Mateusz” (od 10 września, czwartki, godz. 20:55, TVP1) i „M jak miłość” (8 września, pon.-wt., godz. 20:55, TVP2).

Oprócz tego, pojawią się także nowe odcinki „Barw szczęścia” (1 września, pon.-pt., godz. 20:10, TVP2), „O mnie się nie martw” (14 września, poniedziałki, godz. 21:50, TVP2) oraz „Na dobre i na złe” (9 września, środy, godz. 20:55, TVP2).

„The Voice of Poland” i „Ameryka da się lubić”, czyli rozrywka w TVP

W sobotę 12 września do telewizyjnej Dwójki powróci również popularne talent show „The Voice of Poland”. W jedenastej edycji programu w roli jurorów wystąpią Urszula Dudziak, Edyta Górniak, Michał Szpak oraz Tomson i Baron.  Na antenę Jedynki wróci też muzyczny program prowadzony przez Rafała Brzozowskiego „Jaka to melodia” (31 sierpnia, pon.-pt., godz. 17:25, a w weekendy — 18:30).

Wśród formatów rozrywkowych pojawi się również parę nowości. Jedną z nich jest program „Anything goes. Ale jazda!" prowadzony przez Elżbietę Romanowską. To międzynarodowy hit, w którym popularne osoby biorą udział w wielu różnych konkurencjach — m.in. wokalnych i tanecznych. W polskiej edycji pojawią się odcinki takie jak  „Odlotowe kalambury" (wiszący 2 m nad ziemią uczestnik będzie musiał przedstawić hasło za pomocą pantomimy), „Żywe litery" (uczestnicy będą musieli przeliterować hasło za pomocą ruchów ciała) i „Chińskie cienie" (hasło będzie odgadywane na podstawie gry cieni).

Wśród uczestników „Anything goes. Ale jazda!" zobaczymy m.in. Tomasza Karolaka, Mikołaja Roznerskiego, Aleksandrę Szwed i Dawida Kwiatkowskiego. Pierwszy odcinek nowego show TVP2 wyemituje w piątek 11 września o godz. 20:45).

Kolejną nowością będzie wariacja na temat popularnego niegdyś programu „Europa da się lubić”, tyle że w wersji amerykańskiej. „Ameryka da się lubić” zadebiutuje na antenie Dwójki w sobotę 12 września o godz. 20:00. Show poprowadzi Ida Nowakowska-Herndon.

Stacja z Woronicza zaprezentuje tej jesieni również serial reality pt. „Motel Polska”. Gospodarzem będzie Jacek Łęski, który wraz z zaproszonymi gośćmi będzie komentował bieżące wydarzenia w kraju. Emisję pierwszego odcinka zaplanowano na wtorek 15 września o godz. 21:00 w Jedynce.

Nowymi rozrywkowymi formatami będą też teleturniej  „Przyjaciele na zawsze” (start emisji w niedzielę 6 września o godz. 16:50 w TVP2) i „Smaki świata po polsku”, które zadebiutują w stacji tego samego dnia o godz. 11:15.

Wraca też Teatr Telewizji

Do TVP powróci również Teatr Telewizji, który tradycyjnie będzie prezentować swoje spektakle w poniedziałki o godz. 21:00 w Jedynce (start emisji od 21 września). Wśród zaplanowanych na jesień premier pojawią się m.in. „Trójkąt Bermudzki” w reżyserii Bodo Koxa i „Halo, halo, tu mówi Warszawa” autorstwa Ewy Małeckiej.

Bodo Kox zaprasza na swój serial

Interesującą nowością może być serial „Ludzie i bogowie” stworzony przez Bodo Koxa („Człowiek z magicznym pudełkiem”, „Silverman”). Serial opowiada o losach oddziału „Pazur” działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej AK.

Głównymi bohaterami serialu są dwaj przyjaciele: Leszek Zaręba, ps. „Onyks” (Jacek Knap) i Tadeusz Korzeniewski ps. „Dager’ (Dawid Dziarkowski). W serialu pojawią się również Maja Rybicka, Anna Mrozowska, Marianna Zydek, Anna Karczmarczyk, Edyta Olszówka, Dorota Landowska, Aleksandra Justa, Maciej Kosmala, Maciej Maciejewski, Piotr Bondyra i Jakub Kamieński.

Tytuł liczy trzynaście odcinków, a pierwszy z nich zaprezentowany zostanie w niedzielę 13 września o godz. 20:15 w TVP1.

„Pytanie na śniadanie” w cieniu afery

Po wakacyjnym wydaniu, na antenie pojawiać się będzie w tradycyjnej formie „Pytanie na śniadanie”. W ostatnim czasie wokół programu narosła atmosfera skandalu — wszystko przez odejście z programu dwojga gospodarzy — Tamara Gonzalez Perea (znana wcześniej jako Macademian Girl) i Robert El Gendy zostali zwolnieni z „PnŚ” rzekomo za niskie wyniki oglądalności. Jak poinformowała jednak blogerka, nie był to prawdziwy powód ich odejścia i poszło o... pieniądze.

Pereę i El Gendy'ego w nowej edycji „PnŚ” zastąpią dziennikarz Maciej Kurzajewski i znana z „M jak miłość” Katarzyna Cichopek.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.