REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się

Zdjęcie dnia: Byli już Macierewicz i Kaczyński, czas na Łukaszenkę. W Stoczni Gdańskiej pojawiła się nietypowa instalacja

Mural z wizerunkiem Aleksandra Łukaszenki i składający mu „hołd” żołnierze z klocków LEGO — taką instalację można zobaczyć od kilku dni na terenie Stoczni Gdańskiej.

aleksander lukaszenka mural bialorus mariusz waras stocznia gdanska
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o trendach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Trójmiejski artysta Mariusz Waras zdążył już zasłynąć z tego, że często jego prace są komentarzem do bieżących wydarzeń w kraju i na świecie. Jakiś czas temu było o nim głośno za sprawą ogromnych portretów polskich polityków — m.in. Antoniego Macierewicza i Bartłomieja Misiewicza, a także muralu przedstawiającego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jako Cezara.

Nowa praca Warasa, którą od kilku dni można podziwiać na terenie Stoczni Gdańskiej, również przedstawia polityka, tym razem zza wschodniej granicy: głównym „bohaterem” instalacji stał się białoruski dyktator (bo przecież po ostatnich wydarzeniach na Białorusi nikt z nas nie nazwałby go prezydentem), Aleksander Łukaszenka.

Oprócz muralu z podobizną Łukaszenki, na instalację składają się figury żołnierzy wykonane z klocków LEGO. Wojacy zostali przedstawieni w pozycji klęczącej — zupełnie jakby bili pokłon swojemu wodzowi:

REKLAMA

*Zdjęcie główne: www.instagram.com/wl4mlecznypiotr

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA