REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Dzieje się

PKP pisze do ludzi z Hollywoodu: ej, bo znaleźliśmy w Polsce jeszcze jeden most, który możecie wysadzić

Jeszcze nie opadły emocje po awanturze wokół mostu nad Jeziorem Pilchowickim, który miał zostać wysadzony na potrzeby 7. części „Mission:Impossible”, zagrożona może być kolejna zabytkowa polska konstrukcja. Tym razem chodzi o nieczynny most w Stobnicy, którego wysadzenie Amerykanom zaproponowały... Polskie Koleje Państwowe.

most pkp pilchowice stobnica mission impossible
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Niedawno omawialiśmy na łamach Rozrywka.Blog aferę wokół mostu nad Jeziorem Pilchowickim. Ponadstuletnia konstrukcja miała zostać wysadzona na potrzeby najnowszej części kinowego hitu pt. „Mission: Impossible”. I choć od pomysłu — przynajmniej na razie — odstąpiono (głównie za sprawą protestów mieszkańców Pilchowic i samorządowców), sprawy mogą przybrać nieoczekiwany obrót.

Nie udało się z Pilchowicami, spróbujemy ze Stobnicą

Jak donosi wrocławska „Gazeta Wyborcza”, komuś bardzo zależy na tym, aby Amerykanie zdecydowali się na nakręcenie sceny niszczącej most właśnie w Polsce. W tym celu ekipie hitu z Tomem Cruise'em w roli głównej zaproponowano inny most, również zabytkowy.

Chodzi o liczący 110 lat most w Stobnicy — dziś nieczynny, niegdyś łączył traktem kolejowym Wronki i Oborniki. Jak wynika z korespondencji, do której dotarła gazeta, inicjatywa wysadzenia mostu w Stobnicy wyszła ze strony Polskich Kolei Państwowych:

Nie wiem, czy nadal jesteście zainteresowani poszukiwaniami – sytuacja z  mostem w Pilchowicach trochę się skomplikowała, więc być może udałoby się te zdjęcia zrealizować na nieczynnym moście w Stobnicy, most po rozebranej linii kolejowej nr 381 Wronki–Oborniki.

— ma głosić wiadomość skierowana do ekipy „Mission: Impossible 7”. Według relacji „Wyborczej”, do maila miały być dołączone zdjęcia mostu i kontakt decyzyjnych osób, które miałyby udzielić niezbędnych informacji w razie zainteresowania producentów.

Polacy sami pokażą „jak wysadzać mamy”

Na fali zainteresowania wykorzystaniem mostu w Pilchowicach do filmowych scen, na podobny pomysł wpadli polscy twórcy. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, most ma „zagrać” w najnowszym filmie Jana Jakuba Kolskiego pt. „Republika Dzieci”, gdzie również ma zostać zniszczony. Różnica polega na tym, że cała sytuacja zostanie zaaranżowana w sposób wykorzystujący najnowsze technologie, bez uszczerbku dla zabytkowego traktu.

Jednak, jak pokazują ujawnione przez „GW” zakusy PKP, być może czeka nas kolejny rozdział tej samej historii.

* Zdjęcie główne: Paweł Kuźniar/Wikipedia

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA