1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Patryk Vega o politykach ponad prawem. Nowe wideo zza kulis filmu „Pętla”

Patryk Vega petla premiera dokumentacja

Premiera „Pętli” coraz bliżej, a Patryk Vega kontynuuje promowanie swojego najnowszego filmu. W sieci właśnie pojawiło się wideo, w którym reżyser rozmawia m.in. z właścicielami klubów nocnych o politykach myślących, że są ponad prawem. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Cokolwiek by nie mówić o Patryku Vedze i jego filmach, reżyser potrafi w marketing jak mało kto w naszym kraju. Bardzo często (zawsze?) odnosi się w swoich fabułach do głośnych wydarzeń, jakie znamy z pierwszych stron gazet. Przed premierą każdej kolejnej produkcji podgrzewa również atmosferę wzbudzając różnorakie kontrowersje. Nie inaczej jest w przypadku jego najnowszego tytułu.

Akcja promocyjna „Pętli”

„Pętla” ma opowiadać o tzw. aferze podkarpackiej, w którą zamieszani byli wysoko postawieni urzędnicy państwowi. Premiera zbliża się wielkimi krokami, a my od jakiegoś czasu jesteśmy częstowani kolejnymi materiałami promocyjnymi. Kontrowersyjny reżyser publikuje bowiem odcinki swojego dokumentu na temat głośnej sprawy (o 3. odcinku przeczytacie tutaj), ujawnia tajemnice dotyczące kręcenia konkretnych scen czy mówi o męskich fantazjach, jak sugeruje moja redakcyjna koleżanka, ze schowka na miotły.

Jest to z pewnością efekciarskie, ale niekoniecznie efektywne. Reżyser zdążył już narazić się na śmieszność i był porównywany do Sylwestra Latkowskiego (twórcy reportażu „Nic się nie stało”). Niestrudzony jednak Vega kontynuuje promocję „Pętli”. W sieci pojawiło się bowiem kolejne wideo pokazujące dokumentację produkcji.

Nowe wideo zza kulis powstawania „Pętli”

Na nagraniu reżyser rozmawia z właścicielami klubów nocnych Aleksem i Żenią oraz jedną z tancerek, którzy mówią mu o niestosownym zachowaniu polityków. Zgodnie z ich słowami, urzędnicy państwowi czują, że są ponad prawem. Dowiemy się więc m.in., że jeden z polityków dał się ponieść imprezie i pod wpływem używek nasikał na stolik stojący na środku klubu. Jego ochroniarze zatuszowali sprawę, dając każdemu poszkodowanemu całkiem pokaźną kwotę.

Patryk Vega ponownie szuka więc taniej sensacji i próbuje szokować widzów, ujawniając przed nimi kolejne mniej lub lepiej udokumentowane fakty. Czy to dobre podejście i „Pętla” okaże się hitem? Czy znowu w przeciwieństwie do publiczności krytycy będą niezadowoleni? O tym przekonamy się niedługo.

Premiera „Pętli” już 4 września 2020 roku

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.