1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

W Ustroniu ruszyły właśnie zdjęcia do „Gierka”. Twórcy cofają zegarki o 50 lat

Gierek Film zdjęcia koterski
919 interakcji
dołącz do dyskusji

W Ustroniu ruszyły właśnie zdjęcia do biografii I sekretarza KC PZPR, który uczynił szary świat PRL-u nieco bardziej kolorowym, za co zapłaciliśmy wysoką cenę.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wczoraj padł pierwszy klaps na planie „Gierka”. Biografia I sekretarza KC PZPR realizowana aktualnie jest w Ustroniu, a dokładniej w willi gen. Jerzego Ziętka, która „odgrywa rolę” prezydenckiej rezydencji w Klarysewie, gdzie mieszkał tytułowy bohater. Wcielający się w niego Michał Koterski specjalnie do swojej roli przytył 17 kilogramów, a internauci nie szczędzili zachwytów, kiedy pojawiło się jego pierwsze zdjęcie w pełnej charakteryzacji. Widać więc, że twórcy przykładają dużą wagę, aby oddać szczegółowo klimat tamtych czasów. Zgadza się to zresztą z tym, co ogłaszając start zdjęć, napisał producent Janusz Iwanowski:

Zaraz pierwszy klaps do filmu dekady 🇵🇱 o przerwanej dekadzie Edwarda Gierka.

Zaczynamy naszą podróż w czasie i cofamy zegarki o... 50 lat! - czytamy w poście na Instagrami.

Akcja filmu obejmuje lata 1970-1982, a więc czasy, kiedy Edward Gierek był I sekretarzem KC PZPR i stracił swoje stanowisko. Warto przypomnieć, że za jego rządów Polacy mogli trochę odetchnąć od szarości PRL-u. W naszym kraju rozpoczął się dynamiczny rozwój gospodarczy i wcześniej niedostępne produkty pojawiły się na sklepowych półkach. Okazało się jednak, że ten cały koloryt pojawił się na kredyt i nasz kraj dotknął poważny kryzys gospodarczy. Zgodnie z zapowiedziami twórców ten wątek obyczajowy będzie w produkcji pełnił istotną rolę.

Zdjęcia do „Gierka” odbywają się na Śląsku

Do Polski sprzed pięciu dekad przeniosą nas natomiast bracia Węgrzyn (twórcy m.in. „Procederu”). Głównym scenarzystą projektu jest Michał Kalicki, a współscenarzystami Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś. Na ekranie prócz Michała Koterskiego zobaczymy Małgorzatę Kożuchowską, Rafała Zawieruchę, Natalię Lesz, Antoniego Pawlickiego, Jana Frycza i Mikołaja Roznerskiego.

Zaraz po zdjęciach w Ustroniu, cała ekipa przeniesie się do Dąbrowy Górniczej, a potem Katowic. Jeśli jesteście w najbliższym czasie w okolicy, to możecie się zgłosić na statystów. Tylko śpieszcie się, bo castingi zbliżają się do końca.