1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Media

Spotify wychodzi przed szereg i wprowadza podcasty wideo

spotify podcasty

Spotify oferuje swoich słuchaczom nie tylko bogatą bibliotekę muzyczną, ale też możliwość słuchania najpopularniejszych i najlepszych podcasterów na świecie. W najbliższym czasie wielu z nich nie tylko usłyszycie, ale też będziecie mogli oglądać na swoim ekranie. Spotify zapowiada bowiem funkcję podcastów wideo.

Największy serwis do streamingu muzyki w ostatnim czasie testował kilka nowych rozwiązań mających na celu jeszcze większe zadowolenie klientów. Warto przypomnieć m.in. o funkcji wyświetlania tekstów piosenek. Obecna sytuacja jest jednak nieco inna, bo nie mamy do czynienia z próbnym sprawdzaniem reakcji na podcasty wideo, ale oficjalnym ogłoszeniem aktualizacji usługi. Pierwsi twórcy już mogą dołączać nagrania wizualne do swoich debat i dyskusji. A wszystko oczywiście w celu lepszego i bardziej osobistego połączenia ze słuchaczami.

Spotify podaje, że podcasty wideo trafią tak do użytkowników Premium, jak i tych korzystających z darmowej wersji serwisu.

W oficjalnym komunikacie prasowym firma wymienia pierwsze kanały, które dostają szansę na pokazanie się odbiorcom w pełnej krasie. Są to poświęcone koszykówce i futbolowi amerykańskiemu Book of Basketball 2.0 oraz Fantasy Footballers, podcast grupy Misfits składającej się profesjonalnych graczy „CS: GO”, kręcący się wokół show-biznesu The Morning Toast, a także H3 Podcast, Higher Learning with Van Lathan & Rachel Lindsay i The Rooster Teeth Podcast (słynnej grupy produkcyjnej odpowiedzialnej za internetową animację „RWBY”). Póki co nie wiadomo, czy w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać poszerzania usługi o kolejnych twórców.

Wszystkie nagrania wideo pochodzą bezpośrednio od podcasterów i mają działać automatycznie po kliknięciu przycisku „Play” w aplikacji mobilnej lub na komputery osobiste. Spotify zapewnia, że audio i wideo będą ze sobą zbieżne, więc ma nie dochodzić do opóźnienia jednego z elementów. Nadal będzie też możliwość zablokowania telefonu lub korzystania z innych aplikacji w trakcie słuchania podcastu, choć wtedy już bez dodatkowego okienka wideo. Użytkownicy będą też mogli wciąż bezproblemowo pobierać audio interesującego ich odcinka podcastu, żeby móc słuchać go offline.