REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

„Tenet” jednak nie wejdzie do kin w sierpniu. Premierę nowego filmu Nolana przełożono na... i tu się pojawia problem

Rozprzestrzeniająca się na terenie USA pandemia koronawirusa spowodowała już kilkukrotne przesunięcie premiery nowego filmu Christophera Nolana. „Tenet” nie wejdzie więc zgodnie z planem do kin w sierpniu tego roku. Co gorsza, w tej chwili nie wiadomo nawet, kiedy twórcy zdecydują się na premierę filmu.

tenet premiera zmiana christopher nolan pandemia koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

 

„Tenet” Christophera Nolana miał być tym filmem, który podźwignie amerykańskie (i nie tylko) kina z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa. Niestety, COVID-19 nadal zbiera w USA śmiertelne żniwo i najwyraźniej pandemia, zwłaszcza za oceanem, nie daje za wygraną. Z powodu koronawirusa premierę filmu przekładano już kilka razy. Pierwotnie międzynarodowy debiut miał się odbyć 17 lipca, później datę zmieniono na 31 lipca. Z kolei pod koniec czerwca pojawiła się informacja o nowym terminie, czyli 12 sierpnia.

Niekończąca się historia i Dzień Świstaka w jednym.

W tym momencie należy docenić czujność redakcyjnego kolegi, Rafała Christa, który w czerwcu ostrożnie informował o sierpniowej dacie premiery „Teneta”, pisząc, że „O ile nic się nie zmieni, światowa premiera będzie miała miejsce 12 sierpnia 2020 roku”. No i stało się — twórcy właśnie poinformowali o kolejnym przesunięciu debiutu filmu Nolana w kinach. Jak się okazuje, neverending story z „Tentem” w roli głównej trwa w najlepsze. Problem w tym, że tym razem nie podano kolejnej potencjalnej daty premiery.

Premiera „Teneta” zawieszona do odwołania? Jest jeden alternatywny scenariusz.

Jak informuje serwis comicbook.com, tym razem twórcy filmu zrezygnowali z wodzenia widzów za nos i nie zdradzili kolejnego terminu, w którym film Christophera Nolana mógłby ujrzeć światło dzienne. Jednocześnie prezes Warner Bros., Tomy Emmerich zarzeka się, że wkrótce nowa data zostanie ujawniona i że mimo wszystko „Tenet” trafi do kin jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Z kolei Variety donosi, że twórcy biorą pod uwagę scenariusz, w którym międzynarodowa premiera „Teneta” miałaby odbyć się przed Stanami Zjednoczonymi. A to już byłby prawdziwy ewenement.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA