1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Media
  4. TV

Jacek Kurski znowu zostanie prezesem TVP? Decyzja w tej sprawie ma zapaść już za tydzień

jacek kurski prezes tvp

Jacek Kurski na początku roku utracił stanowisko prezesa Telewizji Polskiej oficjalnie z powodu problemów finansowych spółki. Bardzo szybko powrócił jednak do współpracy z TVP, a za tydzień może nawet odzyskać poprzednie stanowisko. Na 24 lipca ogłoszono bowiem posiedzenie Rady Mediów Narodowych w tej sprawie.

Nie od dzisiaj wiadomo, że zmiana prezesa TVP była wynikiem politycznych zawirowań w obozie władzy. Prezydent Andrzej Duda miał być niezadowolony ze sposobu, w jaki „Wiadomości” przedstawiały jego projekty ustawodawcze i niedostatecznej liczby materiałów na swój temat. Niedługo po odwołaniu ze stanowiska Jacek Kurski został mianowany konsultantem Rady Nadzorczej publicznego nadawcy. Tej posady również nie utrzymał długo, lecz tym razem ze względu na ogłoszony w maju awans bezpośrednio do tego ciała. Pisaliśmy wówczas na Rozrywka.Blog, że z tej pozycji jest już prosta droga do prezesury i prawdopodobnie mieliśmy rację.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zarządził w czwartkowy wieczór organizację zdalnego posiedzenia poświęconego m.in. wyborze szefa telewizji publicznej. Od dłuższego czasu TVP nie ma bowiem stałego prezesa, gdyż to stanowisko czasowo pełni Maciej Łopiński. Wkrótce się to zmieni.

Członkowie Rady Mediów Narodowych decyzję na temat objęcia fotelu prezesa Telewizji Polskiej podejmą 24 lipca.

jacek kurski prezes tvp

Jak donosi portal Wirtualne Media, to właśnie Jacek Kurski zostanie ogłoszony nowym-starym prezesem TVP. Wydaje się to bardzo prawdopodobnym rozwiązaniem, które w dodatku idealnie wpisuje się kalendarz wyborczy. Do momentu ogłoszenia nazwiska nowego prezydenta RP można było przedstawiać wyborcom niechętnie nastawionym do jakości „Wiadomości” i innych programów publicystycznych publicznego nadawcy, że osoba odpowiedzialna za krytykowany kształt TVP została usunięta z posady.

A teraz, gdy Andrzej Duda został ponownie wybrany na urząd głowy państwa (przy wydatnym wsparciu Telewizji Polskiej), zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami obozu władzy Jacek Kurski może wrócić na poprzednie stanowisko. Czy taki scenariusz faktycznie spełni się w następnym tygodniu? Pozostaje nam czekać do zapowiedzianego posiedzenia.

Jacek Kurski pierwotnie pełnił rolę prezesa TVP od 8 stycznia 2016 do 9 marca 2020 roku.

* Zdjęcie wyróżniające pochodzi z serwisu YouTube.