REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. TV
  5. Filmy

Europa obejrzy film o królu disco-polo. Licencję filmu „Zenek” kupiły m.in. Islandia i Szwajcaria

Telewizja Polska sprzedała za granicę licencje do takich produkcji jak „Bodo”, „Zenek” i „Wojenne dziewczyny”. Film o Zenku Martyniuku, królu disco-polo, będzie dostępny w serwisie kinomaniak.eu na terytorium Unii Europejskiej, a także Islandii, Norwegii i Szwajcarii. 

zenek martyniuk film licencja islandia szwajcaria norwegia
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Produkcje TVP rozchodzą się jak świeże bułeczki” — możemy przeczytać w serwisie TVP Info. I faktycznie: lista licencjonowanych tytułów, które Telewizja Polska udostępniła innym krajom, wygląda naprawdę imponująco.

Polskie kino w krajach bałtyckich

Jeden z największych w Europie operatorów sieci kablowych Telia, dla estońskiej telewizji przygotował obszerną ofertę polskich filmów i seriali. Wśród nich znalazły się m.in. takie tytuły jak „Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego i „Kamerdyner” Filipa Bajona, „Stulecie Winnych” Piotra Trzaskalskiego, „Wojenne dziewczyny” Michała Rogalskiego oraz „Bodo” Michała Kwiecińskiego i Michała Rosy.

W ostatnim czasie obszerny pakiet polskich produkcji trafił również na Litwę: tamtejsza telewizja publiczna RTL kupiła licencję do takich produkcji jak „Brzezina”, „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” oraz „Katyń” Andrzeja Wajdy czy „Plac Zbawiciela” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze.

Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z europejskimi operatorami telekomunikacyjnymi, których aktywność w bezpośrednim pozyskiwaniu treści audiowizualnych dynamicznie rośnie w ostatnich latach

– zaznacza Aleksandra Kaźmieruk, kierownik Działu Sprzedaży Międzynarodowej Telewizji Polskiej.

Śpiewającego „Zenka” obejrzą widzowie m.in. z Islandii, Norwegii i Szwajcarii

REKLAMA

Wspomniane filmy „Gwiazdy” i „Kamerdyner” dostępne będą również na terytorium Unii Europejskiej za pośrednictwem platformy Kinomaniak.eu. W ofercie serwisu znajdzie się również „Zaćma” Ryszarda Bugajskiego, a widzowie z Islandii, Norwegii i Szwajcarii będą mogli obejrzeć „Zenka” Jana Hryniaka, czyli filmową biografię Zenona Martyniuka — króla disco-polo znad Wisły. Z kolei w USA i Kanadzie, na DVD i Blu-Ray będzie dostępny film „Faustyna” w reżyserii Jerzego Łukaszewicza.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA