REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Mobile
  4. Media
  5. Muzyka

Już w ten piątek startuje Radio Nowy Świat. Posłuchacie go za darmo w aplikacjach Open FM i WP Pilot

Byli dziennikarze radiowej Trójki połączyli siły i stworzyli Radio Nowy Świat. Start nowej rozgłośni zaplanowano już na najbliższy piątek 10 lipca. Transmisja będzie też dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Open FM oraz WP Pilot.

radio nowy swiat start piatek wp pilot open fm
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

To już w ten piątek — oficjalnie wystartuje Radio Nowy Świat. Pomysł stworzenia nowej rozgłośni narodził się jakiś czas temu, a bezpośrednim impulsem do realizacji planu okazała się afera w radiowej Trójce spowodowana cenzurą piosenki Kazika. Początkowo stacja miała rozpocząć nadawanie 26 czerwca, ale z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem u jednego ze współpracowników redakcji, zdecydowano o przesunięciu premiery na 10 lipca.

Znani dziennikarze i byli współpracownicy Programu III Polskiego Radia postanowili połączyć siły, a owocem ich działań jest rozpoczynająca w piątek nadawanie rozgłośnia. Radio Nowy Świat tworzy spółka „Ratujmy Trójkę”.  Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding w serwisie Patronite. Dotychczas twórcy zgromadzili ponad 25 tysięcy patronów, dzięki którym uzbierali 1,8 mln złotych.

Czego posłuchamy w nowej stacji?

W ramówce nowej rozgłośni znajdą się audycje publicystyczne i muzyczne. „Małą Kawę” poprowadzi Wojciech Mann, „Muzykę bardzo poważną” Krzysztof Grabowski, „Dzieci bluesa” Jan Chojnacki, a „Zamach na dziesiątą muzę” Zbigniew Zamachowski. Na antenie będzie można usłyszeć również m.in. Marcina Kydryńskiego, Kubę Badacha, Andrzeja Poniedzielskiego, Jerzego Sosnowskiego oraz Wojciecha i Bartosza Waglewskich.

Radio Nowy Świat powstało z miłości do radia. Wspólnym wysiłkiem słuchaczy, dziennikarzy, ludzi kultury i sztuki, realizatorów dźwięku, informatyków i wielu, wielu innych osób powołaliśmy do istnienia radio, o którym nie waham się mówić, że to pierwsze publiczne medium w internecie

– zaznacza współtwórczyni Radia Nowy Świat i była szefowa radiowej Trójki, Magda Jethon.

Radio Nowy Świat: gdzie słuchać? Specjalna oferta od Open FM i WP Pilot

Nowej stacji będzie można posłuchać od piątku na oficjalnej stronie Radia Nowy Świat i za pośrednictwem aplikacji Replaio i Patronite Audio:

Oprócz tego, stację bezpłatnie udostępnią platformy Open FM i WP Pilot. Będzie ona dostępna na stronach internetowych, przez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot także w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Jednocześnie Radio Nowy Świat będzie pierwszym kanałem audio w ofercie aplikacji WP Pilot:

Twórcy Radia Nowy Świat mają szansę na otwarcie nowego rozdziału w historii polskich, kultowych stacji radiowych dostępnych w nowoczesny sposób. Obecność stacji na naszych platformach szybko zapewni legendarnym radiowcom nowe grono słuchaczy, a im samym da dostęp do radia w praktycznie dowolnym miejscu, czasie i na wielu urządzeniach. Radio Nowy Świat to projekt, który powstał z pasji do radia, dlatego bardzo cieszymy się na tę współpracę

– mówi Joanna Skwarna z Wirtualnej Polski.

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA