REKLAMA
 1. SPIDER'S WEB
 2. rozrywka
 3. VOD

Amazon Prime Video wprowadził funkcję tworzenia spersonalizowanych profili użytkowników

Amazon w końcu wprowadził funkcję w usłudze Prime Video, na którą czekali wszyscy jej użytkownicy. Od teraz, niczym na Netfliksie, możecie tworzyć własne profile, które posiadają spersonalizowane rekomendacje i listy oglądanych produkcji.

prime video profil
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy Prime Video na całym świecie od jakiegoś czasu domagali się, aby Amazon wprowadził funkcję tworzenia profili. Ich prośby zostały wysłuchane. Już dzisiaj w usłudze pojawiła się pozwalająca na to opcja. Na każdym koncie można stworzyć maksymalnie sześć profili. Jeden z nich jest uznawany za główny, a pozostałe za dodatkowe.

W każdym z tych profili będą pojawiać się treści uzależnione od preferencji i wieku danego użytkownika. Oznacza to, że ich właściciele otrzymają spersonalizowaną listę rekomendacji, historię oglądania, postępy sezonu i listę obserwowanych w oparciu o indywidualną aktywność profilu. Profile przypisane do dzieci będą natomiast wyświetlały tytuły dostosowane do osób poniżej 12. roku życia.

Prime Video profil class="wp-image-421324"
Screen z aplikacji na urządzenia z systemem iOS

Jak utworzyć profile w usłudze Prime Video?

Profile w Prime Video można utworzyć zarówno korzystając z przeglądarki internetowej, jak i w dedykowanych usłudze aplikacjach na urządzeniach mobilnych. W pierwszym przypadku kroki, jakie trzeba wykonać prezentują się następująco:

 1. Przejdź do listy rozwijanej „Wybór profilu”, znajdującej się na stronie głównej witryny Prime Video i kliknij „Dodaj nowy”, aby utworzyć nowy profil.
 2. Na liście rozwijanej „Wybór profilu” kliknij „Zarządzaj profilami”.
 3. Kliknij „Edytuj profil” i wybierz ikonę profilu, którym chcesz zarządzać (edytować/usunąć).
 4. Kliknij „Usuń profil”, aby usunąć profil. Możesz również wprowadzić zmiany w profilu i wybrać „Zapisz zmiany”.

W przypadku urządzeń z systemem iOS, Android i tabletów Fire należy podjąć następujące kroki:

 1. Kliknij „Moje materiały” u dołu ekranu aplikacji Prime Video.
 2. Przejdź do listy rozwijanej „Wybór profilu” i kliknij ikonę „+”, aby utworzyć nowy profil.
 3. Kliknij „Zarządzaj profilami” z listy rozwijanej „Wybór profilu” i wybierz ikonę profilu, którym chcesz zarządzać (edytować/usunąć).
 4. Kliknij „Usuń profil”, aby usunąć profil. Możesz również wprowadzić zmiany w profilu i wybrać przycisk „Zapisz”.

Inne przydatne informacje dotyczące tworzenia profili znajdziecie na stronie pomocy Prime Video.

REKLAMA

Czemu nie mogę utworzyć profilu w Prime Video?

Od jakiegoś czasu spersonalizowanymi profilami mogą cieszyć się użytkownicy z Indii i kilku krajów afrykańskich. Dzisiaj funkcja pojawiła się na całym świecie. Jest jednak pewien haczyk. Jak podaje portal The Verge, chociaż opcja została wprowadzona globalnie 7 lipca 2020 roku, to ma się to odbywać partiami. Dlatego nie przejmujcie się, że nie możecie z niej skorzystać, tylko uzbrójcie się w cierpliwość. Za chwilę z pewnością będzie to możliwe.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA