1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Media
  4. Muzyka

Zenek Martyniuk pomoże ci wybrać elektronikę. Król disco polo gwiazdą nowej kampanii Media Markt

zenek martyniuk media markt

Zenon Martyniuk to niekwestionowany król polskiego disco polo i jeden z najpopularniejszych nad Wisłą wokalistów. Wykorzystać rozpoznawalność lidera zespołu Akcent postanowiła sieć sklepów Media Markt. Gwiazdor został twarzą nowej kampanii reklamowej zatytułowanej „Lato z Zenkiem”.

Zenek Martyniuk w ostatnich miesiącach zdecydowanie nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony mediów. Fenomen współzałożyciela zespołu Akcent stał się przyczynkiem do kompleksowych artykułów prasowych, zainspirował powstanie Muzeum Disco Polo, a na początku bieżącego roku zapewnił mu też własną filmową biografię. „Zenek” nie doczekał się najcieplejszych recenzji ze strony krytyków, ale trudno mu zarzucić braku zainteresowania widowni.

Popularność Martyniuka sprawiła, że gwiazdą swojej nowej kampanii reklamowej postanowiło go uczynić Media Markt. Ewelina Piątek, manager ds. marketingu sieci podkreśliła jednak w specjalnym komunikacie wysłanym mediom, że rozpoznawalność muzyka nie była jedynym istotnym elementem, jakim kierowali się przy swoim wyborze:

Na współpracę z panem Zenkiem Martyniukiem zdecydowaliśmy się z wielu powodów. Istotna była dla nas nie tylko rozpoznawalność i ogólna sympatia, jaką cieszy się gwiazdor, ale także jego autentyczność i naturalność na scenie oraz poza nią. Jesteśmy przekonani, że pozytywna energia naszej gwiazdy zachęci do wizyty w naszych sklepach wszystkich tych, którym w duszy gra muzyka. Ta muzyka w wakacyjne dni grać może na najbardziej nowoczesnym sprzęcie w bardzo przystępnych cenach.

Zenon Martyniuk pojawi się w wielu materiałach promocyjnych kierowanych do internetu, radia, mediów społecznościowych i telewizji. Całość kampanii ochrzczono mianem „Lato z Zenkiem”.

zenek martyniuk media markt

Pierwsze krótkie klipy wideo z Zenkiem Martyniukiem w roli głównej pojawiły się już na youtube'owym kanale firmy. Na początek gwiazdor disco polo reklamuje promocję „Z ekipą 70% taniej”. Dzięki niej za każdy kolejny produkt wybrany w ramach jednych zakupów w Media Markt wzrasta otrzymany rabat (20 proc. za drugi, 40 za trzeci i 70 za czwarty). Promocja potrwa do 15 lipca, a objęte są nią m.in. telefony i smartfony, komputery i tablety, produkty AGD i RTV.

Za kreację kampanii „Lato z Zenkiem” odpowiada agencja Heart&Brain, a produkcją spotów zajmuje się dom produkcyjny IDEAL. Kolejnych materiałów wideo z królem disco polo możemy się spodziewać w następnych dniach i tygodniach wakacji. Materiały wideo z kampanii znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

Zenek Martyniuk ma w dosłownie śpiewającej formie pomagać klientom w wyborze produktów z oferty Media Markt.