REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Agnieszka Smoczyńska nakręci międzynarodowy thriller „Hot Spot”

Polskie kino nie narzeka ostatnio na brak zainteresowania hollywoodzkich producentów. Rodzime filmy coraz częściej otrzymują prestiżowe nagrody, a filmowcy są chętnie zatrudniani przy projektach z międzynarodową obsadą. Właśnie dowiedzieliśmy się, że za sterami zagranicznej produkcji stanie wkrótce Agnieszka Smoczyńska.

agnieszka smoczyńska hot spot
REKLAMA
REKLAMA

O polskiej reżyserce znanej szerszej widowni przede wszystkim ze względu na filmy „Córki dansingu” i „Fuga” jest w ostatnich tygodniach niezwykle głośno. Wyraźnie widać, że talent artystki wpadł w oko zagranicznym producentom, którzy angażują ją do coraz większej liczby interesujących projektów. Najbliższą premierą kinową Smoczyńskiej ma być film „Silent Twins” z Letitą Wright i Tamarą Lawrance.

Oparta na faktach produkcja opowie o bliźniaczkach June i Jennifer Gibbons, które porozumiewały się ze sobą i światem zewnętrznym tylko za pomocą własnego autorskiego języka. Premiera tej produkcji jest zaplanowana na 2o21 roku, choć wobec obecnych problemów z koronawirusem trudno orzec, czy nie dojdzie do jakiegoś opóźnienia. W międzyczasie Agnieszka Smoczyńska bierze jednak udział w jeszcze jednym filmowym przedsięwzięciu. Polka należy do zespołu reżyserskiego tworzącego nowy serial fantasy platformy Netflix pt. „Warrior Nun”. A to jeszcze nie koniec ciekawych wieści dotyczących rozwoju jej międzynarodowej kariery.

Agnieszka Smoczyńska zrobi też thriller „Hot Spot” rozgrywający się w futurystycznym świecie.

Jak donosi portal Deadline, film Smoczyńskiej ma opowiadać o zaprawionym w bojach śledczym i młodej kobiecie reprezentującej dziwną, egzotyczną religię. Oboje połączą siły w celu rozwiązania zagadki morderstwa popełnionego w obozie dla uchodźców. Autorem scenariusza „Hot Spot” jest Robert Bolesto („Hardkor Disko”, „Ostatnia rodzina”), a producentami Klaudia Śmieja-Rostworowska i Christos V. Konstantakopoulos.

REKLAMA

Produkcja nie ma jeszcze ustalonego języka dialogów, ale prawdopodobnie nie będzie to angielski. Z tego powodu też trudno na razie mówić o jakichkolwiek szczegółach obsady. Wiadomo natomiast, że czas akcji „Hot Spot” przypadnie na koniec XXI wieku, a przedstawiony tam świat ma być mroczną dystopią. Powstanie filmu wspiera The Sundance Institute.

„Hot Spot” nie ma jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA