REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Minister Gliński chce, żeby koncerty wróciły na stadiony. Złożył już wniosek w tej sprawie

Minister kultury i dziedzictwa narodowego złożył wniosek, zgodnie z którym koncerty mogłyby wrócić na stadiony. Zasady obowiązujące podczas organizowanych na nich wydarzeń kulturalnych mają być takie same jak w przypadku imprez sportowych na tego typu obiektach.

Koncerty Piotr Gliński
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Epidemia postawiła nasze życie na głowie. Powoli jednak już wracamy do względnej normalności. Bo chociaż rząd zniósł obostrzenia, wciąż należy zachowywać wszelkie środki ostrożności w życiu publicznym. Przed nami jeszcze długa droga do funkcjonowania, tak jak miało to miejsce przed pojawieniem się koronawirusa. Nie możemy więc odetchnąć z ulgą, ale być może niedługo będziemy mogli wziąć udział w koncertach na stadionach oraz imprezach plenerowych bez dotychczasowego ograniczenia liczby uczestników.

Zgodnie z obowiązującymi aktualnie ograniczeniami imprezy kulturalne, w tym koncerty, mogą odbywać się w pomieszczeniach, amfiteatrach, muszlach koncertowych czy na świeżym powietrzu.

Na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pojawiła się dzisiaj informacja, że Piotr Gliński złożył już wniosek, aby poszerzyć możliwości organizacji imprez artystycznych i rozrywkowych. Minister wystąpił bowiem o nowelizację „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” tak, żeby wydarzenia kulturalne odbywały się na stadionach zgodnie z wytycznymi dla imprez sportowych na tego typu obiektach. W takim wypadku na koncercie moglibyśmy zająć co czwarte miejsce i to w rzędach naprzemienne. Tym samym do naszej dyspozycji byłoby maksymalnie 25 proc. miejsc.

Dodatkowo zgodnie z zaproponowaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego nowelizacją od 17 lipca w imprezach plenerowych mogłoby brać udział więcej niż 150 osób. Miejsca dla publiczności musiałyby być zaznaczone znakami poziomymi, a na jednego uczestnika miałoby przypadać przynajmniej 5 metrów kwadratowych.

REKLAMA

Jeśli nowelizacja dojdzie do skutku, uczestnicy wydarzeń będą musieli mieć zakryte usta i nos.

Nakaz noszenia maseczek wciąż będzie więc obowiązywał. Podobnie jak zakaz organizacji imprez w klubach nocnych i dyskotekach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA