1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. Media
  5. TV

Już dzisiaj debata prezydencka między wszystkimi kandydatami. Gdzie ją obejrzymy?

debata prezydencka kiedy
140 interakcji
dołącz do dyskusji

Debata prezydencka to jedno z najważniejszych wydarzeń trwającej kampanii wyborczej. W organizowanym przez TVP wydarzeniu wezmą udział wszyscy najważniejsi kandydaci na urząd głowy państwa. O której początek debaty i na jakich kanałach telewizyjnych można ją oglądać? Czy będzie dostępna online? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wybory na prezydenta RP nie mogły odbyć się w oryginalnym terminie. Zarządzenie ponownego głosowania sprawiło z kolei, iż każdy z komitetów mógł zgłosić nowego kandydata. A to zarazem sprawiło, że pojawiła się konieczność zorganizowania nowej debaty prezydenckiej, która zapewniłaby (przynajmniej w teorii) równe szanse każdemu z zainteresowanych.

Wydarzenie zainicjowane przez TVP odbędzie się już dzisiaj o godzinie 21:00.

Do tej pory (17:40) żaden z kandydatów nie poinformował, że zabraknie jego głosu w dyskusji. Dlatego można z dużym prawdopodobieństwem założyć, że w debacie transmitowanej z zachowaniem wszelkich zasad dystansu społecznego wezmą udział obecny prezydent Andrzej Duda, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, Władysław Kosiniak-Kamysz startujący z ramienia Koalicji Polskiej, kandydat Lewicy Robert Biedroń, Szymona Hołownia, kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, a także Paweł Tanajno, Marek Jakubiak, Stanisław Żółtek i Mirosław Piotrowski.

Pierwszą debatę zorganizowaną 6 maja obejrzało na żywo 4,6 mln widzów (pełen zapis wideo z tego spotkania znajdziecie powyżej). Podobnie jak wówczas pytania kandydatom będzie zadawać tylko jeden dziennikarz (wbrew panującym w standardzie demokratycznym zasadom). Mówiąc dokładniej, chodzi o prezentera „Wiadomości”, Michała Adamczyka.

Debata prezydencka 2020 – gdzie obejrzeć?

Bezpośrednia transmisja telewizyjna debaty będzie dostępna na antenach TVP 1 i TVP Info. Oba kanały są dostępne w ofercie telewizji kablowych i cyfrowych, a także na powszechnie dostępnym multipleksie. Wyborcy zainteresowani rozmową kandydatów, którzy nie mają możliwości śledzenia jej w TV będą mogli również skorzystać z któregoś ze streamingów online. Dostęp do wydarzenia będzie możliwy za pomocą platformy WP Pilot lub kanału live TVP Info w serwisie TVP VOD.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.