1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Wideo

Facebook chyba też nie przepada za filmami Vegi. Serwis zdjął zwiastun „Pętli”

patryk vega facebook zwiastun petla ącenzura

Facebook zablokował zwiastun nowego filmu Patryka Vegi zaledwie godzinę po jego premierze. W związku z tym, reżyser ogłosił, że w piątek rano opublikuje ocenzurowaną wersję trailera „Pętli”. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Patryk Vega poinformował dziś w social mediach o tym, że godzinę po premierze zwiastuna nowego filmu „Pętla”, Facebook zablokował dostęp do nagrania. W związku z zaistniałą sytuacją, reżyser zapowiedział, że już jutro o godz. 8 rano na Facebooku pojawi się ocenzurowana wersja trailera:

Patryk Vega: męczennik polskiego filmu

Filmy Patryka Vegi, autora głośnych „Kobiet mafii”, „Pitbulla” i „Botoksu” od lat budzą kontrowersje. Nie mniejsze emocje towarzyszą kampaniom reklamujących jego nowe produkcje. Doskonale było to widać w przypadku filmu „Polityka”: wówczas Vega chodził po mediach, gdzie narzekał, jakoby film miał być blokowany przez polskich polityków. Kontrowersje wokół premiery „Polityki” z 2019 r. były szczególnie mocne w kontekście zbliżających się wówczas jesiennych wyborów parlamentarnych. Apetyt widzów zaostrzał fakt, że w filmie miały się pojawić liczne nawiązania do Bartłomieja Misiewicza, byłego rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej, a zarazem jednego z najbliższych współpracowników Antoniego Macierewicza. To do młodego polityka wówczas Patryk Vega kierował swój apel:

Misiu, dla Ciebie i wszystkich, którzy chcą blokować mój film mam wiadomość. Premiera filmu "Polityka" tak czy inaczej nastąpi 6 września. Jeśli nie w polskich kinach, to w Chinach, dlatego ze film zostanie wówczas wrzucony na chińskie serwery

– grzmiał reżyser.

Ostatecznie premiera filmu odbyła się (nawet wcześniej, niż początkowo planowano, bo 4 września), a szumnie zapowiadana „Polityka”, która miała ujawnić „szokujące fakty” na temat polityków, okazała się zwykłym niewypałem.

Nie dziwi więc fakt, że i tym razem twórca robi wszystko, byle o jego filmie było głośno jeszcze przed premierą, kreując się „męczennika” i artystę „wyklętego”. Zauważają to nawet internauci komentujący dzisiejsze oświadczenie Vegi:

Dobry marketing nie jest zły.

Jemu to wszyscy wszystko blokuja przed premierą, a później jego filmy na netflixie można oglądać nudne to już jest.

– czytamy pod filmikiem.

Seks, narkotyki i strzelanki. Stramowski, Warnke, Królikowski. I tak w koło Macieju.

Nowy film Patryka Vegi pt. „Pętla” ma opowiadać o mrocznych kulisach tzw. afery podkarpackiej, w którą mają być zamieszani znani ludzie, biznesmeni i politycy. Obsada „Pętli” nie jest niespodzianką: w filmie zobaczymy aktorów, których twarze widzieliśmy w wielu poprzednich filmach Patryka Vegi. Wśród nich nie mogło zabraknąć Piotra Stramowskiego, Antka Królikowskiego i Katarzyny Warnke. Oprócz nich, na planie pojawia się również Dagmara Kaźmierska — celebrytka znana z popularnego programu telewizyjnego pt. „Królowe życia”. Wcześniej Kaźmierska zagrała w drugiej części „Kobiet mafii”.

Pewną nowością jest pojawienie się Arkadiusza Nadera — aktora znanego m.in. z takich tytułów, jak „Cześć Tereska”, „Ranczo” i „Ekstradycja”. Na ekranie zobaczymy także Krystiana Hołdaka, znanego z wcześniejszej produkcji Vegi pt. „Bad Boy”. Cóż, patrząc na zwiastun (ten nieocenzurowany nadal jest dostępny na YouTube), aż chce się powiedzieć „ale to już było”: dużo wulgaryzmów, seksu, narkotyków i przemocy, czyli wszystko to, co fani kina Vegi kochają najbardziej.