1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. Seriale

Gwiazda „Glee” wyraziła solidarność Afroamerykanami, chwilę później współpracownicy zarzucili jej mobbing

Lea Michele napisała Black Lives Matter. Odezwali się członkowie obsady

Lea Michele postanowiła wesprzeć w sieci afroamerykańską społeczność protestującą przeciwko brutalności policji, a koledzy i koleżanki z planu „Glee” oskarżyli ją o hipokryzję. Czarnoskóra Samantha Ware stwierdziła, że aktorka zamieniła jej życie w piekło.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Po śmierci przyduszanego przez policjanta czarnoskórego George'a Floyda Stany Zjednoczone stanęły w ogniu. Od kilku dni na ulicach amerykańskich miast odbywają się demonstracje. Afroamerykanie nieprzerwanie protestują przeciwko brutalności policji, doprowadzając do licznych zamieszek. Podczas gdy ludzie walczą na ulicach, w sieci pojawia się coraz więcej głosów wsparcia dla manifestantów.

Oświadczenia wyrażające solidarność z afroamerykańską społecznością opublikowały w mediach społecznościowych największe amerykańskie koncerny mediowe z Netfliksem na czele. Głos w sprawie zabierają również artyści, jak chociażby Spike Lee, który umieścił w sieci krótkie wideo łączące rzeczywiste ofiary przemocy policjantów z losem bohatera swojego filmu „Rób co należy”. Swoje wsparcie postanowiła wyrazić nawet gwiazda serialu „Glee” Lea Michele, pisząc na Twitterze:

George Floyd nie zasługiwał na taki los. To nie był odosobniony przypadek, takie zachowanie musi się skończyć. #BlackLivesMatter

Wydaje się to miłym gestem solidarności.

Tweet nie został w ten sposób odebrany przez afroamerykańskich współpracowników z planu serialu. Jak się okazuje Lea Michele na Twitterze wspiera czarną społeczność, podczas, gdy w trakcie współpracy zamieniła życie współpracowników należących do mniejszości rasowej w piekło.

Na opublikowany przez Michele post zareagowała Samantha Ware. Czarnoskóra aktorka udostępniła tweeta i napisała:

LMAO pamiętasz, kiedy zamieniłaś mój pierwszy telewizyjny występ w piekło?!?! Bo ja nigdy nie zapomnę. O ile pamiętam powiedziałaś wszystkim, że gdybyś miała okazję to „nasrałabyć mi do peruki!” Wraz z innymi przejawami mikroagresji sprawiło to, że zaczęłam kwestionować podjęcie decyzji o karierze w Hollywood...

Jak się okazuje nie był to odosobniony przypadek.

Michele nie pozwoliła również usiąść przy swoim stole czarnoskóremu Dabierowi Snellowi:

Dziewczyno nie pozwoliłaś mi usiąść przy stole z innymi członkami obsady, bo stwierdziłaś, że do niego nie pasuję - napisał na Twitterze.

Do głosów krytyki Michele dołączyli również inni aktorki i aktorzy, jak chociażby Alex Newell:

Internetowa społeczność domaga się odpowiedzi Michele na informacje podane przez czarnoskórych współpracowników. Aktorka na razie nie odniosła się do sprawy.