1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Najbardziej kontrowersyjny serial DC bez swojej aktorki. Ruby Rose nie zagra więcej w „Batwoman” i już wiemy dlaczego

„Batwoman” to serial od początku budzący wielkie spory wśród fanów DC i Arrowverse. Produkcja notowała jednak dobre wyniki oglądalności i jeszcze przed końcem doczekała się zamówienia na 2. sezon. Zupełnie niespodziewanie tuż po zakończeniu emisji pierwszych 20 odcinków ze swojej roli zrezygnowała Ruby Rose.

batwoman ruby rose

Fani seriali superbohaterskich nie mają w ostatnim czasie zbyt wielu powodów do narzekania. Disney+ pracuje nad stale rosnącą liczbą produkcji wchodzących w skład MCU, zaś stacja The CW nadal ochoczo poszerza Arrowverse za pomocą kolejnych serii i wielkich crossoverów (więcej o niedawnym Crisis on Infinite Earths przeczytacie TUTAJ). Nie każde nowe dzieło przypada jednak do gustu widzów w równym stopniu, a „Batwoman” nastąpiła na odcisk fandomu jeszcze przed premierą.

Początkowe odcinki serialu dostępnego w Polsce na HBO GO nie stały na przesadnie wysokim poziomie, ale nie to stanowiło główny powód niezadowolenia części fanów. „Batwoman” stała się po prostu częścią ideologicznego sporu coraz wyraźniej widocznego w reakcjach na adaptacje komiksów superbohaterskich. Została niejako postawiona w opozycji do „Jokera” i jego zwolenników, choć rzeczywistość była zdecydowanie bardziej skomplikowana. Z czasem poziom produkcji wyraźnie się zresztą podniósł, a jak podaje Variety, średnia oglądalność całego sezonu skoczyła do 1,7 mln widzów. Co uczyniło z „Batwoman” trzecią najpopularniejszą produkcję stacji i automatycznie przedłużyło o kolejny sezon.

Dlatego tak bardzo szokująca jest rezygnacja Ruby Rose z występów w 2. odsłonie „Batwoman”.

Bardzo rzadko zdarza się, żeby najważniejsza aktorka lub aktor odeszła z danego serialu przed jego skasowaniem. Szybko pojawiły się więc pierwsze spekulacje, co mogło powodować Rose. Początkowo przeważała opinia, że motywacją gwiazdy miała być chęć dbania o zdrowie po tym jak przeszła operację przepukliny dysku. Szybko zdementowano jednak te pogłoski, bo odejście aktorki nie miało mieć nic wspólnego z jej stanem zdrowia.

Jak podaje portal TVLine, ostateczna decyzja została podjęta w porozumieniu z Warner Bros. i The CW. Rose podobno nie czuła przyjemności z pracy na planie „Batwoman”, co siłą rzeczy odbiło się też negatywnie na jej kontaktach z resztą ekipy. Żadna ze stron nie miała wielkiej ochoty na kontynuację współpracy. A co dokładnie nie podobało się aktorce? Według różnych źródeł bliskich australijskiej gwieździe praca przy produkcji telewizyjnej okazała się dla niej zbyt dużym wyzwaniem. Wcześniej Rose grała głównie w filmach, a plany seriali znała tylko z krótkiej współpracy z Netfliksem przy „Orange Is the New Black”. Praca do późna i konieczność zamieszkania w Vancouver (gdzie kręcono „Batwoman”) zdecydowanie nie przypadły jej do gustu. I dlatego postanowiła zrezygnować, a twórcy serialu nie mieli wielkich motywacji, żeby próbować zmienić jej zdanie.

Nowy sezon „Batwoman” trafi do telewizji nie wcześniej niż w styczniu 2021 roku. Dokładna data premiery nie jest znana z powodu pandemii koronawirusa.