REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. Media
  5. Muzyka

Piotr Stelmach także opuszcza radiową Trójkę

Od soboty nie cichnie wrzawa wokół radiowej Trójki. Ze względu na anulowanie piątkowego notowania Listy Przebojów, współpracę z radiem kończą kolejni dziennikarze. Właśnie dołączył do nich Piotr Stelmach.

Piotr Stelmach kolejnym dziennikarzem, który opuszcza radiową Trójkę
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

To nie jest tak, że dziennikarze związani z radiową Trójką dopiero od niedawna zaczęli kończyć współpracę ze stacją. Już od dłuższego czasu kolejne osoby odchodziły z pracy. Chociażby Wojciech Mann pożegnał się z anteną, sprzeciwiając się działaniom władz radia. Byli pracownicy Programu Trzeciego Polskiego Radia postanowili założyć własną stację i już niedługo wiele ze znanych głosów usłyszymy na antenie Nowego Świata.

Sprzeciw wobec cenzury.

Tak gorąco wokół Trójki jednak jeszcze nie było. A wszystko zaczęło się w zeszłą sobotę, kiedy to dyrektor Tomasz Kowalczewski zdecydował się unieważnić piątkowe notowanie Listy Przebojów. Pierwsze miejsce zajęła wtedy piosenka Kazika Twój ból jest lepszy niż mój, w której muzyk krytykuje zachowanie Jarosława Kaczyńskiego z 10 kwietnia br. Włodarze stacji postanowili też oczerniać prowadzącego audycję Marka Niedźwieckiego. Ten zdecydował się odejść ze stacji i w ten sposób rozpoczęła się lawina wypowiedzeń.

Z pracy zrezygnowali już Bartosz Gil, Agnieszka Szydłowska czy Piotr Metz, czyli dyrektor muzyczny Trójki. Lista jest długa i ciągle rośnie. Wczoraj późnym wieczorem o swoim wypowiedzeniu poinformował Piotr Kaczkowski. Teraz na ten sam krok zdecydował się Piotr Stelmach.

Piotr Stelmach odchodzi z Trójki.

Dziennikarz związany był ze stacją od 23 lat. Po ostatnich wydarzeniach Stelmach postanowił pożegnać się ze stacją. Poinformował o tym w sentymentalnym poście na Facebooku.

Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są - czytamy w poście.

Stelmach napisał też, że była to dla niego trudna decyzja i liczy, że Trójka wróci ze znaną nam wcześniej energią:

To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam. Jednak nigdy nie zabraknie mi sił na słowa podziękowania. Zatem czynię to raz jeszcze. Za Bliskich, których dzięki temu miejscu poznałem. Za muzykę i Artystów, którzy Ją tworzą. Za najlepszych na świecie Słuchaczy. Za cudownych Ludzi, z którymi uczyłem się radia. Za pasję, której nikt i nic we mnie nie zabije. I za emocje, które nigdy się nie skończą. Dziękuję. Wrócisz. I będzie jeszcze energia! Wiem o tym. Kocham Cię, Trójko.

REKLAMA

Cisza w eterze.

Nie tylko dziennikarze zdecydowali się skończyć współpracę z Trójką. Również muzycy coraz częściej żądają, aby ich piosenek nie puszczano na antenie stacji. Ostatnio taką wolę wyraził nawet sam Kazik.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA