REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Kazik uderza w Jarosława Kaczyńskiego. „Twój ból jest lepszy niż mój” zapowiada solowy album artysty

Pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Kazika Twój ból jest lepszy niż mój to zaangażowany politycznie protest song, w którym artysta krytykuje niedawne zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Jak można się spodziewać utwór, wywołał burzę w sieci.

Twój ból jest lepszy niż mój - Kazik Staszewski o Jarosławie Kaczyńskim
REKLAMA
246 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Kazik jest artystą zaangażowanym. W tekstach swoich piosenek często trafnie i w zabawny sposób komentuje otaczającą nas rzeczywistość. Nieraz śpiewał o przywarach Polaków, krytykował konkretne grupy, odnosił się do panującej sytuacji społecznej, czy w końcu, chociaż zdecydowanie rzadziej, odnosił się do wydarzeń politycznych. Kiedyś żądał, aby Wałęsa oddał mu obiecane 100 milionów, a kiedy indziej zapowiadał, że wzorem Donalda Tuska spier**** do Brukseli.

Tym razem potrzebę wygłoszenia komentarza wywołało zachowanie Jarosława Kaczyńskiego.

W piątek, 8 maja 2020 roku, w serwisie YouTube premierę miał najnowszy singiel Kazika, w którym artysta zdecydował się skomentować wydarzenia z poprzedniego miesiąca. Jak się okazuje, rozsierdziło go zachowanie Jarosława Kaczyńskiego odwiedzającego groby swoich bliskich. Chodzi o sytuację z 10 kwietnia, kiedy to prezes PiS udał się na warszawski Cmentarz Powązkowski, chociaż nekropolia była wtedy zamknięta dla żałobników z powodu pandemii koronowirusa.

Swój najnowszy utwór Kazik zaczyna więc słowami:

Zamknięte cmentarze to na skutek zdarzeń
ostatnich tygodni, ostatnich wydarzeń
na łańcuchy patrzę, ocieram łzy
tak jak i Ty

Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom
czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
podbiegam, Twoje karki krzyczą stój
bo Twój ból jest lepszy niż mój
Ból ukoić możesz Ty jeden

Nowy utwór Kazika szybko stał się popularny.

Temat jak najbardziej aktualny, więc teledysk do piosenki bardzo szybko zyskał w sieci całkiem sporą popularność. Po premierowym weekendzie licznik wyświetleń wskazuje liczbę przekraczającą 870 tys. Z jednej strony słuchacze chwalą protest song Kazika:

Są kawałki, które definiują pewne sytuacje i zdarzenia.....ten właśnie taki będzie. Poważny, ale lekki, otoczony nutą absurdu i szaleństwa

Piosenka świetna! Ale jakie to jest ku*** smutne.. - czytamy w komentarzach pod filmikiem.

Jak można się spodziewać, nie obyło się również bez krytyki tekstu Kazika. W różnych miejscach, które podały informację o premierze singla ludzie piszą, że artysta zmienia strony polityczne niczym chorągiewka i próbują go przekonać, że za PO było gorzej i teraz nie ma na co narzekać.

REKLAMA

Twój ból jest lepszy niż mój zapowiada nową płytę Kazika.

Twój ból jest lepszy niż mój to pierwszy singiel promujący nadchodzącą płytę Kazika „Zaraza”Wydawnictwo trafi do sprzedaży już w czerwcu 2020 roku. Warto również wspomnieć, że jest to pierwszy solowy album artysty od 12 lat.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA