REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

„Wiedźmin” wróci jesienią 2021 roku? Są wstępne przypuszczenia dotyczące premiery 2. sezonu

Wraz z pandemią koronawirusa, data premiery 2. sezonu „Wiedźmina” stanęła pod znakiem zapytania. Można już jednak przypuszczać, kiedy zobaczymy kontynuację jednego z największych hitów Netfliksa.

wiedźmin 2 sezon premiera netflix
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Wiedźmin” był wielkim hitem Netfliksa. Ze wszystkich 1. sezonów w historii platformy to właśnie adaptacja prozy Andrzeja Sapkowskiego cieszyła się największą popularnością - jej pierwszą odsłonę obejrzano w 76 mln gospodarstw domowych na świecie. Kontynuacja została zamówiona jeszcze przed debiutem serialu i zdjęcia do niej ruszyły już w lutym 2020 roku.

Termin rozpoczęcia zdjęć okazał się pechowy.

Niedługo potem rozpętała się pandemia, w związku z czym realizacje wszystkich filmów i seriali zostały w marcu wstrzymane. Ekipa z Lauren S. Hissrich na czele nie była wyjątkiem. Trzeba było przerwać zdjęcia, a jakby tego było mało, w międzyczasie okazało się jeszcze, że COVID-19 zaraził się jeden z nowych członków obsady, Kristofer Hivju. I chociaż serialowy Nivellen wyzdrowiał, wciąż nie wiadomo, kiedy twórcy i aktorzy będą mogli wrócić na plan.

Z wymienionych powodów planowana na 2021 rok premiera 2. sezonu „Wiedźmina” stanęła pod znakiem zapytania.

Portal Redanian Intelligence postanowił zadać sobie trud i obliczyć, jak aktualna sytuacja może wpłynąć na opóźnienia premiery produkcji. Zgodnie z informacjami podanymi przez Deadline filmowcy będą mogli powrócić na przerwane plany zdjęciowe we wrześniu 2020 roku. Można więc przypuszczać, że w tym czasie również ruszy realizacja 2. sezonu „Wiedźmina”.

Co więcej, Platige Image poinformowało ostatnio o kontrakcie zawartym z Netfliksem na realizację efektów specjalnych do wszystkich odcinków nadchodzącej odsłony serialu. Zgodnie z umową polska firma musi wyrobić się do lipca 2021 roku.

Biorąc pod uwagę, że termin na efekty specjalne do 1. sezonu został wyznaczony na listopad 2019 roku, a serial swoją premierę miał w grudniu, możemy przypuszczać, że kontynuację produkcji zobaczymy w okolicach sierpnia 2021 roku.

REKLAMA

Rachunki Redanian Intelligence mogą się sprawdzić.

Oczywiście o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, a w dobie pandemii koronawirusa niczego nie można być pewnym. Sytuacja jest rozwojowa i zmienia się jak w kalejdoskopie. Większej pewności nabierzemy więc dopiero, gdy ekipa będzie mogła wrócić na plan. I oby zgodnie z przewidywaniami stało się to najpóźniej tej jesieni.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA