REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Dziś premiera prologu do „Wyrwy”, nowej powieści Wojciecha Chmielarza. Empik GO przygotował słuchowisko z polskimi gwiazdami

Empik GO konsekwentnie poszerza swoją ofertę o kolejne interesujące tytuły. Niedawno w aplikacji pojawiła się pierwsza, oryginalna superprodukcja, a teraz możemy w niej posłuchać prologu nadchodzącej powieści Wojciecha Chmielarza. 

wojciech chmielarz wyrwa audiobook
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Na początku kwietnia informowaliśmy, że Empik GO wydało swoją pierwszą superprodukcje pod postacią serialu audio. Zrealizowane w technice dźwiękowej 3D słuchowisko jest oparte na książce Roberta J. Szmidta „Szczury z Wrocławia. Chaos”. W świat wykreowany przez pisarza, czyli tytułowy „Chaos” przenieśli nas m.in. Piotr Adamczyk, Jacek Braciak czy Marian Dziędziel. Teraz użytkownicy aplikacji za sprawą równie znamienitych nazwisk mogą posłuchać prologu nadchodzącej powieści Wojciecha Chmielarza „Wyrwa”.

Ciekawa geneza słuchowiska „Wyrwa. Historia Ułana”

„Wyrwa” pojawi się w sprzedaży już 6 maja. Fani pisarza, zanim ją otrzymają, powinni zainteresować się dostępnym w aplikacji Empik GO prologiem nadchodzącej historii. Jak twierdzi sam Wojciech Chmielarz „Historia Ułana” powstała ze względu na to, że w swojej powieści nie mógł poświecić bohaterowi wystarczająco miejsca, nie zaburzając głównej osi fabularnej nowej powieści. W poście na Facebooku czytamy:

Czasami jest tak, że pewne historie obrastają innymi. I tak jest właśnie w przypadku "Wyrwy". Pojawiają się tam postacie, które mają swoje własne opowieści, ale nie mogłem oddać im głosy. Trochę brakowało miejsca, ale przede wszystkim, źle wpłynęłoby to na historię Marcina Tomskiego i jego żony.

Problemy pisarza, opowiedziane w formie anegdotki osobom z Empik GO, zamieniły się w ambitny projekt.

Empik GO zaproponował pisarzowi napisanie spin-offu swojej książki, a Chmielarz chętnie stworzył scenariusz do słuchowiska. Zgodnie z oficjalnym opisem fabuły, wygląda ona tak:

W mazurskim Mrągowie przed laty dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, w którym ginie Mirek – ojciec, mąż, brat i syn. Zagadka jego śmierci zostaje rozwiązana dość szybko, a w sercach bliskich pozostają ból i tęsknota. Choć czy na pewno? Taką wersję poznają znajomi, mieszkańcy miasteczka i przede wszystkim tytułowy bohater słuchowiska, kilkuletni Paweł, nazywany Ułanem. Sprawa komplikuje się, gdy chłopak wyrasta na niezłe ziółko i pewne tajemnice jest coraz trudniej utrzymać.

Swojego głosu postaciom użyczają Adam Woronowicz, Katarzyna Warnke, Nikodem Rozbicki i Jacek Beler. W narratora wciela się natomiast Krzysztof Czeczot.

„Wyrwa. Historia Ułana” to samodzielna opowieść.

REKLAMA

Chociaż „Historia Ułana” nawiązuje do fabuły „Wyrwy”, jej znajomość nie jest wymagana, a działa to w obie strony. Nie trzeba więc znać jednego, aby zrozumieć drugie i odwrotnie. Jeśli więc zastanawiacie się, czy sięgnąć niedługo po książkę Wojciecha Chmielarza, możecie najpierw za darmo posłuchać jej prologu.

„Wyrwa. Historia Ułana” już dostępna w aplikacji Empik GO.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA