REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Najpierw Michael Myers, teraz Pinhead. Twórca „Halloween” zrealizuje dla HBO serial „Hellraiser”

Cenobici zmierzają do HBO. Dla stacji powstanie serial „Hellraiser” oparty na mitologii znanej z prozy Clive'a Barkera. W projekt zaangażowany jest David Gordon Green, czyli reżyser ostatniego rebootu „Halloween”.

Hellraiser serial HBO
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pinhead znowu pokaże, że ból i przyjemność dzieli cienka granica. Tym razem zaatakuje mały ekran. Dla HBO powstanie bowiem serialowa wersja kultowej już serii horrorów „Hellraiser” z postaciami wyjętymi z prozy Clive’a Barkera. I można się spodziewać, że miłośnicy Cenobitów będą zadowoleni. W produkcję zaangażowany jest bowiem David Gordon Green.

Jak donosi portal Deadline Green wyreżyseruje pilot serialu i kilka kolejnych odcinków.

Twórca pokazał już, że wie jak obchodzić się z klasycznymi seriami horrorów, ponieważ nadał kolejne życie „Halloween”. Ze względu na sukces filmu stanął też za kamerą sequela „Halloween Kills” i ma zrealizować domknięcie trylogii „Halloween Ends”.

Prócz niego w ekipie serialu znajdą się scenarzyści Mark Verheiden i Michael Dougherty. Pierwszy z nich pracował przy „Battlestar Galactica” i „Daredevilu”, a drugi przy „Godzilli II: Królu potworów” czy „X-Men 2”. Będą oni też producentami wykonawczymi projektu.

Producenci zakupili prawa do serii w czerwcu zeszłego roku.

REKLAMA

Nie będą wymyślać nowej mitologii, a chcą rozszerzać tę znaną z filmów i książki Barkera. Czyli na ekranie pojawią się znani i lubiani Cenobici, którzy zamknięci w tajemniczej kostce mieszkają w innym wymiarze.

„Hellraiser” po raz pierwszy pojawił się na wielkim ekranie w 1987 roku. Wtedy za reżyserię odpowiadał sam Clive Barker. Od tamtej film doczekał się 9 sequeli. Ostatni z nich „Hellriaiser: Judgment” powstał w 2018 roku. Aktualnie wytwórnia Spyglass pracuje nad kolejną częścią, a serial jest osobnym projektem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA