1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Folk rock czy progresywny jazz? Sprawdzamy premiery muzyczne tygodnia

premiery muzyczne tygodnia

Pandemia COVID-19 pokrzyżowała wiele planów wydawniczych, na szczęście nie wszystkie i w tym tygodniu wpadło kilka ciekawych nowości. Sprawdźcie wybrane premiery muzyczne tygodnia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach, serialach i muzyce. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Premiery muzyczne tygodnia:

Other Lives - For Their Love

Czwarty album długogrający folkrockowego zespołu z Oklahomy. Na płycie sporo intymnych kompozycji, w tym jedna wyjątkowa, w której lider grupy, Jesse Tabish, składa hołd swojemu nieżyjącemu przyjacielowi.

Bovska - Sorrento

To już czwarty album studyjny Bovskiej. Wokalistka promuje go między innymi serią filmów umieszczanych na jej kanale. W klipach Bovska serwuje 60-sekundowe instrukcje, np. jak napisać piosenkę. Tytuł albumu odnosi się do włoskiego miasta - to tam powstała pierwsza piosenka na nową płytę.

Tom Misch & Yussef Dayes - What Kinda Music

Tom Misch i Yussef Dayes w swojej solowej twórczości sięgają po jazzowe tropy. Każdy z nich robi to w inny sposób, zaś razem doskonale się uzupełniają. Efektem świetny album, w którym jazz łączy się z hip-hopem, popem czy muzyką elektroniczną.

Siema Ziemia - Siema Ziemia

Kwartet Siema Ziemia próbuje za pomocą instrumentów akustycznych odtworzyć brzmienie struktur muzyki elektronicznej. Członkowie składu lubią improwizacje, co słychać zresztą na zaprezentowanym debiutanckim materiale.