1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Erotyki koronawirusowe to nowy literacki trend. Skąd wzięła się ta popularność?

Koronawirus: Książki erotyczne o pandemii nowym hitem Amazona

Powszechna kwarantanna wywołana szybkim rozwojem pandemii koronawirusa to stan, który już zaczyna inspirować twórców na całym świecie. Amazon został dosłownie zalany licznymi książkami poświęconymi temu tematowi. Ich ważną część stanowią powieści erotyczne łączące rozmaite fetysze z wątkiem kwarantanny.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Błyskawicznie powielane trendy we współczesnej literaturze, to oczywiście nic nowego. Można z dosyć dużym prawdopodobieństwem założyć, że jeśli jakaś książka doczeka się globalnej popularności, to z miejsca na rynek trafi mnóstwo jej naśladowców. Nie tak dawno kontrowersje wzbudzały tandetne powieści romantyczne umiejscowione w obozie zagłady Auschwitz-Birkenau, a jeszcze wcześniej świat podbiło soft-porno spod znaku „Pięćdziesięciu twarzy Greya”.

Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że znaczna część świata została siłą zmuszona do zmiany swoich podstawowych nawyków. Nie mogło to pozostać bez odbicia się na tematyce podejmowanej przez pisarzy literatury groszowej i popularnej. Standardowe romanse rozgrywające się na ulicach wielkiego miasta i obfitujące w niezwykłe podróże w obecnej sytuacji stały się po prostu niewiarygodne. Nie są też wystarczająco fantazyjne, żeby móc stanowić swego rodzaju ucieczkę od rzeczywistości w wyimaginowany świat pozbawiony obecnych ograniczeń w poruszaniu się. A przecież zainteresowanie erotyką u ludzi nie maleje tylko dlatego, że zostali zamknięci w czterech ścianach.

Ratunkiem z obecnej sytuacji okazały się książki erotyczne umiejscowione w środku pandemii.

Chodzi o takie tytuły jak „Covid-69: An Erotic Coronavirus Quarantine Story”, „Sex During the Coronavirus Pandemic”, „FFM Lockdown”, „Love in the Time of Corona”„Quaranteen: Step-Sibling Love in the Time of the Coronavirus”, „Love in Lockdown” czy „The Physical Manifestation of Washing My Hands Gets Me Off”. Książki tego typu zaczęły zdobywać w ostatnich dwóch tygodniach sporą popularność na Amazonie, gdzie można nabyć je w wersji elektronicznej za 3-4 dolary.

koronawirus książki erotyczne

Cechą wspólną wspomnianych erotyków jest, że wszystkie rozgrywają w realiach społecznej izolacji i zamknięcia. Bohaterki powieści koronawirusowych (bo w olbrzymiej większości przypadków zostaje przyjęta perspektywa kobiety) są przeważnie młode, stosunkowo nieśmiałe, ale poszukujące seksualnych doświadczeń, w czym koronawirus przeszkadza. Warto jednak zauważyć, że identyczny punkt wyjścia prowadzi poszczególnych autorów i autorki często w zupełnie różne strony. Bo drugim istotnym elementem erotyków koronawirusowych jest, że często dotyczą bardzo konkretnych fetyszy.

W tym sensie nie odbiegają zbyt mocno od popularnych erotyków, takich jak „Pięćdziesiąt twarzy Greya” czy „365 dni”.

Przy czym są wyraźnie odważniejsze i bardziej dziwaczne w podejmowanej tematyce. Wydaje się, że wpływ na to ma, że w większości powstają z inicjatywy pisarzy-hobbystów i zostają wydane własnym sumptem. Przypominają więc swoją różnorodnością erotykę dostępną w internecie, gdzie swoją niszę mogą znaleźć wielbiciele dowolnego fetyszu. Otwartym pozostaje pytanie, czy klasyczne wydawnictwa zainteresują się tym trendem i otrzymamy w następnym miesiącach bardziej profesjonalnie napisane powieści erotyczne rozgrywające się w trakcie pandemii. Wydaje się to możliwe, o ile popularność tego typu książek utrzyma się przez kilka następnych tygodni. A zważywszy na to, że do końca kwarantanny jeszcze daleka droga, prawdopodobieństwo takiego obrotu spraw jest niemałe.