1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Obejrzeliście „W lesie dziś nie zaśnie nikt” i chcecie więcej? Sprawdźcie inne polskie horrory na VOD

polskie horrory vod

Obejrzeliście już „W lesie dziś nie zaśnie nikt”? Oczywiście, że tak. Nie bez powodu film ten zdominował topkę Netfliksa w tygodniu swojej premiery. Jeśli po seansie jesteście spragnieni większych dawek polskiej grozy, śpieszymy z pomocą. Przygotowaliśmy listę 7 rodzimych horrorów dostępnych na platformach VOD.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o książkach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Horror nie jest w polskim kinie najbardziej poważanym gatunkiem. Nie znaczy to jednak, że brakuje nam przykładów rodzimej grozy. Na platformach VOD znajdziecie nieco opowieści z dreszczykiem zrealizowanych w kraju nad Wisłą.

Polskie horrory na VOD

Medium

Nie spodziewajcie się hektolitrów krwi, ani rzygającego na księdza dziecka. Jacek Koprowicz buduje i zagęszcza atmosferę sugestiami i niedomówieniami. Klimatem przeciągnie was po podłodze, jak duch jednego z bohaterów. Jest to opowieść o serii niewyjaśnionych zdarzeń, do jakich dochodzi w Sopocie. Sprawę niebezpiecznych wypadków ma za zadanie rozwiązać para policjantów.

Film dostępny jest w serwisach Chili i Netflix oraz został w całości udostępniony przez Studio Filmowe TOR na YouTube.

Wilczyca i Powrót Wilczycy

„Wilczycę” w 1983 roku obejrzało w kinach około 2 mln widzów. Kontynuacja hitu, która weszła na ekrany w 1990 roku nie była już tak komercyjnym sukcesem, jednakże, podobnie jak jej poprzedniczka, jest warta uwagi. Pierwsza część rozgrywa się w XIX wieku. Jest to ubrana w szaty romantycznej grozy opowieść o kobiecie, która po odrzuceniu przez męża postanawia się zemścić i zaczyna parać się magią. W „Powrocie wilczycy” obserwujemy losy pary, która niedługo ma się pobrać w pałacu, gdzie kiedyś straszyła wilczyca.

Filmy znajdziecie w serwisach VOD i Ipla.

Wilkołak

Nie, nie będzie tu fantastycznych istot. Nie zabraknie za to napięcia i dusznej atmosfery, która zaciśnie się wam na gardle niczym zęby wilczurów. Wyszkolone przez nazistów psy są wyczulone na więźniów obozów koncentracyjnych. Dlatego nie dają grupie dzieci, które chowają się w domu położonym w środku lasu, chwili wytchnienia.

Film dostępny w serwisach TVP VOD i Player.

Pora mroku

Polacy kilkukrotnie już próbowali korzystać z formuły slashera. Wystarczy wspomnieć „Legendę” z 2005 roku i właśnie o trzy lata późniejszą „Porę mroku”. W ostatnim wymienionym tytule grupa przyjaciół trafia do opuszczonej fabryki w celu poszukiwania dawno zaginionego kumpla. Trafiają na trop straszliwej tajemnicy, stając się jednocześnie królikami doświadczalnym w pewnym eksperymencie.

Film dostępny w serwisie VOD.

Demon

Nieodżałowany Marcin Wrona zdążył zrobić w swoim życiu zaledwie trzy filmy, ale już na stałe zapisał się na kartach polskiej kinematografii. W „Demonie” zabiera nas na pewne wesele. Podczas suto zakrapianej imprezy duch zmarłej Hany wchodzi w Pana Młodego, a ten przedstawia historię znalezionego niedawno szkieletu w języku jidysz.

Film dostępny w serwisach TVP VOD, VOD, Chili, Netflix i Player.

Córki Dancingu

W swoim pełnometrażowym debiucie Agnieszka Smoczyńska czerpie z wielu różnych gatunków. Znajdziemy tu elementy musicalu, romansu czy właśnie horroru. Jest to jeden z najbardziej bezczelnych i seksownych polskich filmów XXI wieku. Dajcie się uwieść Srebrnej i Złotej i towarzyszcie im w przygodach na lądzie, po tym jak wychodzą z Wisły i rozpoczynają karierę w PRL-owskim klubie nocnym.

Film dostępny w serwisach TVP VOD, VOD, Ipla, Chili, Netflix i Player.

Matka Joanna od Aniołów

Ten klimat, ta atmosfera… Jerzy Kawalerowicz nie śpieszy się ze swoją opowieścią, ale potrafi zafascynować i przestraszyć. Jest to opowieść o zakonnicach, które zostały opętane przez diabła. O swoim stanie opowiadają z dumą. Obarczony zadaniem wypędzenia z ich ciał demonów zostaje ksiądz Suryn. Egzorcyzmy nie będą jednak łatwe.

Film dostępny w serwisach Ipla i VOD.