REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Kina zamknięte do 19 kwietnia. Premier Morawiecki przedłuża czas obowiązywania obostrzeń

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przekazał nowe informacje o ograniczeniach w związku z ochroną przed rozwojem pandemii COVID-19.

kina zamknięte koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nowe informacje dotyczą czasu obowiązywania obostrzeń. Premier Morawiecki zakomunikował, że zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego międzynarodowego i kolejowego międzynarodowego, zamknięcie granic i obowiązkowe kwarantanny potrwają do 26 kwietnia.

Do 19 kwietnia zamknięte będą wszystkie placówki kulturalne i rozrywkowe, w tym kina.

Obostrzenia dotyczą także galerii handlowych, zakładów fryzjerskich i punktów usług. Natomiast zakaz organizacji imprez masowych obowiązuje nadal aż do odwołania. W konferencji wziął także udział minister zdrowia Łukasz Szumowski. On z kolei przekazał, że od przyszłego czwartku (16.04.2020 r.) wprowadzony zostanie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

REKLAMA

Więcej postanowień dotyczących sektora edukacji przekazał podczas spotkania minister Dariusz Piontkowski. Zapewnił on, powtarzając po premierze Morawieckim, że o nowych terminach egzaminów uczniowie dowiedzą się 3 tygodnie przed nową datą.

Nie jest pewne, że obecne daty ograniczeń są ostateczne i nie będą przedłużane po nadchodzących świętach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA