REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. YouTube

YouTube zrobił dokument o historii festiwalu Coachella. Wśród bohaterów Ice Cube i Bille Eillish

Coachella to jeden z największych festiwali muzycznych, na którego nadejście czekają tysiące fanów z całego globu. Tegoroczna edycja wydarzenia została jednak przesunięta na październik z powodu panującego pandemii koronawirusa. Na szczęście pocieszeniem dla zainteresowanych tematem będzie dostępny za darmo film dokumentalny „Coachella: 20 Years in the Desert”.

coachella youtube
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie tygodnie nie są dobrym czasem dla jakichkolwiek festiwali muzycznych. Bez względu na to, czy mowa o małym koncercie lokalnego zespołu, czy wielkim widowisku dla setek tysięcy osób, ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród uczestników jest zbyt wysokie. Dlatego coraz więcej popularnych wydarzeń tego typu ogłosiło, że tegoroczne edycje się nie odbędą lub zostaną przeniesione na późniejszy termin. Inne (jak Open'er Festival i Orange Warsaw Festival) czekają jeszcze z ostatecznymi decyzjami, licząc na poprawę sytuacji do wakacji, ale to coraz mniej prawdopodobne.

Do pierwszej z kategorii należy Coachella, której data rozpoczęcia została przeniesiona z kwietnia na 9 października.

YouTube planował premierą swojego nowego filmu dokumentalnego poświęconego festiwalowi dopasować właśnie pod pierwotny termin wydarzenia. Ale gdy to okazało się niemożliwe, nie zdecydował się opóźnić debiutu produkcji. Dlatego wielu fanów Coachelli może potraktować seans „Coachella: 20 Years in the Desert” jako swego rodzaju pocieszenie. O czym dokładnie opowie film? Odpowiedzi na to pytanie udziela opublikowany właśnie zwiastun.

Głównymi bohaterami produkcji są pomysłodawcy festiwalu organizowanego corocznie na środku pustyni w amerykańskim stanie Kolorado. W pokazanym na zwiastunie fragmencie filmu opowiadają oni m.in. o inspiracjach europejską sceną festiwalową, Woodstocku, kontrowersjach i rozmaitych trudnościach, które pojawiały się na ich drodze w trakcie 20 lat istnienia Coachella Valley Music and Arts Festival.

REKLAMA

W dokumencie nie zabraknie także archiwalnych materiałów, nagrań z najsłynniejszych koncertów, a także wypowiedzi gwiazd występujących na przełomie tego dwudziestolecia na środku pustyni. W trailerze widzimy m.in. Bille Eilish i Ice Cube'a, ale oprócz nich w „Coachella: 20 Years in the Desert” mają się także pojawić (na scenie lub w ramach osób udzielających wywiadów) m.in. Kanye West, Daft Punk i Travis Scott.

Premiera dokumentu „Coachella: 20 Years in the Desert” już 10 kwietnia. Film będzie dostępny za darmo w serwisie YouTube.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA