1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Jarocin Festiwal w 2020 roku oficjalnie odwołany. Organizatorzy festiwali Open'er i Orange Warsaw wciąż się wstrzymują

Kryzys epidemiologiczny mocno uderzył w branżę muzyczną i organizatorów wszystkich letnich festiwali. Osoby odpowiedzialne za tegoroczną edycję Jarocin Festiwal właśnie oficjalne ogłosiły swoją decyzję dotyczącą jego odwołania. Nadzieję mogą mieć za to jeszcze fani imprez Open'er Festival i Orange Warsaw Festival, bo wciąż trwają do nich przygotowania.

jarocin festiwal 2020

Coraz więcej wskazuje na to, że trwająca pandemia koronawirusa całkowicie zmieni wakacyjne plany Polaków. Wyjazdy zagraniczne na ten moment zupełnie nie wchodzą w grę, a nawet zwyczajne wypady na łono natury w grupie większej niż dwie osoby są obecnie niemożliwe. Z trudną sytuacją mierzy się przemysł filmowy, który ma prawo coraz bardziej obawiać się słabego okresu wakacyjnego.

A jeszcze gorzej wygląda sytuacja wszelkich masowych wydarzeń, takich jak festiwale muzyczne. Kryzys epidemiologiczny psuje szyki nawet największym graczom na rynku. Coachella została już przeniesiona na późniejszy termin, a tegoroczna edycja kultowego Glastonbury na pewno się nie odbędzie.

Podobnie zresztą jak Jarocin Festiwal 2020. Burmistrz miasta odwołał planowaną na 10 i 11 lipca imprezę.

Decyzja została podjęta z uwagi na panujący stan epidemiologiczny, brak nadziei na poprawę sytuacji i chęć ograniczenia ryzyka niepotrzebnych kosztów. Oznacza to, że 50-lecie kultowego festiwalu odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Adam Pawlicki poinformował ponadto, że wszystkie kontrakty podpisane z artystami na odwołaną edycję zostaną przeniesione na przyszły rok. Osoby, które już nabyły wejściówki na Jarocin Festiwal mogą uzyskać zwrot kosztów. W tym celu muszą się zaś skontaktować z odpowiednim punktem zakupu biletów.

Z niecierpliwością na jakąkolwiek konkretną decyzję czekają za to fani Open'er Festival i Orange Warsaw Festival.

Organizatorzy obu wydarzeń na razie wstrzymują się z podjęciem wiążących rozstrzygnięć. W oficjalnych komunikatach podkreślają, że przygotowania do organizacji festiwali wciąż trwają w sposób zdalny, a na razie czekają na dalszy rozwój wypadków. Wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne, żeby warszawska impreza zaplanowana na 5-6 czerwca miała szansę się odbyć. Zwłaszcza, że jak informuje portal MTV, Camila Cabello właśnie wstrzymała swoją trasę koncertową. Większe złudzenia mogą mieć posiadacze biletów i karnetów na Open'er Festival 2020 (1-4 lipca), ale tutaj również można mówić o dużych wątpliwościach.