REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Komiksy

Zmarł Albert Uderzo - rysownik, twórca komiksów o Asteriksie

To smutny dzień dla popkultury. Zmarł bowiem Albert Uderzo, czyli rysownik, który wraz z René Goscinnym powołał do życia Asteriksa i innych dzielnych Gallów walczących z Rzymianami.

Zmarł Albert Uderzo. Twórca komiksów o Asteriksie
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

We wtorek, 24 marca 2020 roku zmarł słynny francuski rysownik Albert Uderzo. O śmierci artysty jego rodzina poinformowała agencję newsową AFP. To on wraz z o rok starszym René Goscinnym w 1959 roku stworzył jedną z najsłynniejszych, a wręcz najsłynniejszą postać frankofońskiego komiksu w całej historii tego medium. Dzięki niemu już od ponad 60 lat możemy cieszyć się przygodami dzielnego Galla Asteriksa i jego pobratymców.

W czasie przekraczającym pięć dekad Uderzo pracował nad komiksami przedstawiającymi losy pewnej wioski Gallów, którzy dzielnie stawiają czoła rzymskiemu najeźdźcy. Wspomagając się magicznym napojem Asterix i Obelix przeżyli niezliczone liczby przygód, zdobywając fanów na całym świecie.

W 2011 roku Albert Uderzo zdecydował się przejść na emeryturę z powodów zdrowotnych.

Przewlekła choroba nie pozwalała mu już posługiwać się pędzlem i rysować. Dlatego zdecydował się zrezygnować z pracy.

Asterix jednak nie odszedł w zapomnienie. Wciąż pojawiają się nowe komiksy, w których Gall ze starszymi i młodszymi towarzyszami uciera nosa Cezarowi, trafiając do nowych odbiorców.

REKLAMA

Postać Asteriksa na stałe zapisała się na kartach popkultury.

Jego przygody z sukcesem nie raz przenoszone były z komiksów na ekran w formie filmów animowanych i aktorskich.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA