1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. TV

TVP Sport reaktywuje „Kapitana Tsubasę”. Od czwartku będzie emitować kultowe anime

fot.: YouTube
369 interakcji
dołącz do dyskusji

„Kapitan Tsubasa” powraca. Kultowe anime o piłce nożnej będzie można oglądać codziennie od jutra, tj. czwartku, 19 marca 2020 roku,  na TVP Sport w godzinach porannych.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Koronawirus atakuje wszystko. Od ludzi, przez kulturę, po sport. Teraz w związku z zagrożeniem COVID-19 odwołano wszelkie imprezy masowe. W tym roku nie odbędą się nawet mistrzostwa Euro. Na inne rozgrywki piłkarskie też przyszło nam czekać. Nie znaczy to, że w telewizji będzie brakować emocji.

Stacje telewizyjne próbują radzić sobie jak mogą, aby nie stracić oglądalności. Chociażby Polsat w ten piątek zamiast zawieszonego „Tańca z gwiazdami” wyemituje bożonarodzeniowy hit „Kevin sam w domu”. Zmiany w ramówce muszą wprowadzić też inni nadawcy. TVP Sport postawiło m.in. na sprawdzoną rozrywkę dla najmłodszych i nie tylko.

Od czwartku na kanale rozpoczną się regularne emisje „Kapitana Tsubasy”.

Starszym widzom tego kultowego anime nie trzeba przedstawiać. Wśród dwudziestoparu i trzydziestolatków trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nigdy nie kibicował tytułowemu bohaterowi pędzącemu z piłką po boisku.

Informację o emitowaniu „Kapiatana Tsubasy” na swoim Twitterze potwierdził dyrektor TVP Sport. Zgodnie z jego słowami anime ponownie zagości na antenie stacji:

Od czwartku, 19 marca 2020 roku, „Kapitana Tsubasę” będzie można oglądać codziennie między 8:00 a 10:00 na TVP Sport.

Jak widać po przywołanym wpisie w mediach społecznościowych zmiany dotkną również późniejszej ramówki. Od 17:00 startują emisje programów Retro wybieranych dzień wcześniej w głosowaniu na Twitterze, a od 19:30 rozpocznie się transmisja programu wybranego na Facebooku. Potem na widzów czeka sportowy dokument i boks premium.

„Kapitan Tsubasa” gościł już w ramówce stacji.

Jego emisję zaczęto w maju 2018 roku. Anime również pojawiało się w godzinach porannych. Później program zniknął z anteny. Teraz wraca w czasach pandemii.