1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się

Instytucje kultury i kina zamknięte z powodu koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Zamknięto kina, teatry, domy kultury

Wczoraj informowaliśmy, że decyzją rządu odwołano wszystkie imprezy masowe, które miały odbyć się w najbliższym czasie. Dzisiaj koronawirus zebrał kolejne żniwo. Politycy zdecydowali o zamknięciu placówek oświatowych i szkół wyższych, a także placówek kultury, w tym kin.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Liczba zarażonych koronawirusem w naszym kraju zwiększa się z każdym dniem. Rząd robi wszystko, aby uchronić nas przed epidemią. Podczas wczorajszego posiedzenia zespołu zarządzania kryzysowego przedstawiciele rządu podjęli decyzję o odwołaniu planowanych imprez masowych. 11 marca odbyło się kolejne spotkanie. I jak się okazało, od 12 marca placówki oświatowe i kultury zostaną zamknięte.

Chociaż tradycyjne zajęcia nie będą się odbywać, placówki oświatowe zamknięte zostaną definitywnie w poniedziałek 16 marca.

Do tej pory, czyli w czwartek i piątek rodzice dzieci do nich uczęszczających będą jeszcze mogli oddać swoje pociechy pod opiekę nauczycieli. Jeśli zaś chodzi o placówki kultury, czyli teatry, opery, filharmonie, muzea i kina będą zamknięte już od jutra.

Rząd zdecydował o zawieszeniu działalności instytucji kultury - teatrów, oper, filharmonii, a także muzeów i kin. Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych. Od jutra wszystkie te instytucje zaprzestaną działalności w obszarze gromadzenia się dużej ilości osób – mówił Piotr Gliński.

Placówki i instytucje pozostaną zamknięte do 25 marca włącznie.

Placówki kultury będą więc zamknięte przez najbliższe dwa tygodnie. Tym samym będziemy w stanie kwarantanny społecznej. Warto zaznaczyć, że termin jej zakończenia może ulec zmianie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Chociaż pierwszy przypadek koronawirusa stwierdzono w Polsce niedawno, od tamtego momentu liczba zakażonych wzrosła. Na stan teraźniejszy [11.03.2020 r. 12:00] zarażonych jest 25 osób. Z tego powodu rząd stara się nie dopuścić do sytuacji, jaka ma miejsce chociażby we Włoszech.

Nie popadajmy jednak w panikę.

Będziemy mieć więcej wolnego czasu. Jest to więc szansa, aby nadrobić filmowe, serialowe, komiksowe, książkowe, a nawet muzyczne zaległości. Spożytkujcie ten czas dobrze.