1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Koncerty, festiwale i wydarzenia kulturalne masowo odwoływane. Ticketmaster ułatwia odzyskanie pieniędzy wydanych na bilety

koronawirus odszkodowanie

Pandemia koronawirusa doprowadziła w Polsce i innych krajach do całkowitej rezygnacji z imprez masowych i czasowego ograniczenia wszelkich zgromadzeń. Problem w tym, że bilety na wiele kulturalnych wydarzeń dawno trafiły do sprzedaży. Dlatego serwis Ticketmaster postanowił ułatwić wszystkim poszkodowanym odzyskiwanie pieniędzy.

Wiadomości medialne w ostatnich dniach zostały zdecydowanie zdominowane przez zalew nowych informacji dotyczących pandemii koronawirusa. Wiele z tych doniesień ma wpływ na wszystkie aspekty życia Polaków, w tym również ich obcowanie z kulturą. Rząd Mateusza Morawieckiego w odstępie zaledwie dwóch dni zdecydował bowiem najpierw o odwołaniu wszystkich najbliższych imprez masowych oraz zamknięciu od jutra kin, muzeów i innych instytucji kultury.

Decyzja organów władzy centralnej powodowana jest znaczącym przyspieszeniem liczby odnotowanych przypadków koronawirusa (na ten moment jest to już 31 zarażonych osób), ale trudno ukrywać, że poszkodowani z tego tytułu są organizatorzy wspomnianych widowisk, zaangażowani artyści oraz osoby, które już kupiły na nie bilety.

Na szczęście serwis Ticketmaster zajmujący się sprzedażą biletów na wydarzenia kulturalne ułatwi odzyskiwanie pieniędzy.

koronawirus odszkodowanie

Ticketmaster utworzył właśnie specjalną podstronę, na której informuje swoich klientów o podjętych do tej pory działaniach i odpowiada na najczęściej zadawane pytania. Dowiecie się z niej np. czy zwrot pieniędzy należy wam się, gdy z powodu zaleceń Ministerstwa Zdrowia nie wolno wam podróżować. Znajdują się tam też dane kontaktowe do obsługi klienta i firm ubezpieczeniowych. Serwis utworzył też listę wszystkich odwołanych do tej pory wydarzeń kulturalnych. W tej chwili znajduje się na niej 48 imprez, ale zestawienie ma być stale aktualizowane, gdyby doszło do odwołania kolejnych koncertów czy festiwali. Możecie się z nią zapoznać TUTAJ.

Jednocześnie firma poinformowała, że każda osoba, która zakupiła na Ticketmaster bilet na odwołane lub przełożone wydarzenie zostanie o tym poinformowana drogą mailową. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli dana impreza nie została odwołana, to nie ma co liczyć na zwrot pieniędzy za bilet. On przysługuje tylko osobom, które nabyły wejściówkę na wydarzenia znajdujące się na wspomnianej wcześniej liście. Aby go uzyskać zainteresowani kupujący muszą wypełnić odpowiedni formularz zwrotu.

Koronawirus może już być oficjalnie określany mianem pandemii. Tak zdecydowała Światowa Organizacja Zdrowia.