REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Mobile
  4. Muzyka

Korzystasz ze Spotify Premium dla rodziny? Uwaga, przygotuj się na większa koszta – cena abonamentu wzrośnie

Jeśli korzystacie z abonamentu Spotify Premium dla rodziny, to przygotujcie się na wyższe opłaty. Jak informuje Telepolis.pl, serwis streamingowy prowadzi właśnie ankiety co do zwiększenia cen swojej usługi. 

Spotify premium dla rodziny cena
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o muzyce, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Spotify to najpopularniejszy serwis streamingowy, na którym możemy słuchać milionów utworów. Z platformy korzysta aktualnie ok. 250 mln użytkowników, co daje mu 1. miejsce, jeśli chodzi o tego typu usługi. Tuż za nim jest Apple Music. I wiele wskazuje na to, że oferta Apple'a będzie wkrótce atrakcyjniejsza od szwedzkiego medium. Okazuje się bowiem, że Spotify planuje najpewniej podnieść cenę pakietu rodzinnego, który umożliwia korzystanie z serwisu sześciu osobom jednocześnie.

Aktualnie Spotify Premium dla rodziny kosztuje 29,99 zł miesięcznie.

Spotify premium dla rodziny cennik class="wp-image-380855"
Tak aktualnie prezentują się ceny pakietów Spotify Premium / screen ze strony Spotify

Według informacji Telepolis.pl, które dostarczyli serwisowi jego czytelnicy, klienci korzystający z usługi Spotify Premium dla rodziny dostają do wypełnienia ankiety dotyczące planów cenowych abonamentu Premium. Nowa cena Spotify Premium dla rodziny miałaby wynosić 31,99 zł lub 33,99 zł w zależności od tego, jakie preferencje będą mieli użytkownicy. Serwis streamingowy chce zapewne tym samym wyjść naprzeciw klientom, aby ci nie zniechęcili się wyższą ceną, tylko mogli wcześniej zapoznać się z nadejściem zmiany cennika. 2 czy 4 zł drożej przy płatnościach w sześć osób nie robi znacznej różnicy. Warto jednak zauważyć, że pakiet rodzinny funkcjonuje również w ramach Apple Music – z niego też skorzysta sześć osób i jego cena wynosi 29,99 zł miesięcznie (tyle co w tej chwili Spotify Premium dla rodziny).

Spotify czy Apple Music?

 class="wp-image-188062"

Trudno jednak nie zwrócić uwagi na istotny fakt – z Apple Music skorzystają raczej posiadacze iPhone'ów i innych sprzętów Apple'a (aplikacja ta jest domyślnie wgrana).

Sama z wygody korzystam na smartfonie właśnie z Apple Music (korzystam z niego w pakiecie Rodzina wraz z... rodziną), ale jasnym jest, że dla wielu Spotify będzie o wiele przyjaźniejszym medium. Tym bardziej, że – co nie jest bez znaczenia – z serwisu można korzystać bezpłatnie. O wiele wygodniejsze to jest z pozycji desktopa niż telefonu, bo wtedy – mimo że musimy co jakiś czas wysłuchać reklam – możemy przynajmniej sami decydować o kolejności odtwarzania utworów.

REKLAMA
Apple Music ceny class="wp-image-380864"
Tak prezentuje się cennik Apple Music / screen ze strony Apple.com

Na razie na stronie Spotify nie pojawiają się żadne informacje na temat ewentualnej podwyżki cen. Jeśli to się zmieni, poinformujemy was o tym fakcie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA