1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Disney idzie za ciosem. Rozpoczęły się prace nad 2. częścią „Aladyna”

Aladyn i lampa

Czasem i plotki się sprawdzają. Tak jest w przypadku doniesień o kontynuacji filmu „Aladyn”. Wiarygodne źródła mówią, że rozpoczęły się pracę nad 2. częścią.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Serwis Variety donosi, że trwają już prace nad „Aladynem 2”. Scenariuszem mają zająć się John Gatins i Andrea Berloff. Trzeba przyznać, że nie są to przesadnie zaskakujące doniesienia. Pierwsza część, mimo licznych obaw fanów animacji, okazała się na tyle dobra, aby przeskoczyć pułap miliarda dol. w box office. To naprawdę świetny wynik, zważywszy na to, iż budżet wyniósł niecałe 200 mln dol.

Na razie jeszcze niewiele wiadomo o kontynuacji Aladyna.

Sukces 2. części można pośrednio przypisywać temu, że za kamerą stanął Guy Ritchie, który specjalizuje się w kinie szalonej, gangsterskiej akcji pomieszanej z komedią. Serwis Variety nie informuje jednak, czy efekt jego prac zobaczymy również w kontynuacji.

Podobnie jest z obsadą aktorską. Na razie wiemy jedynie, że Disney nie przedłużył umów z Willem Smithem, Meną Massoud i Naomi Scott. Można jednak zakłada, że jeśli ruszyły prace nad ciągiem dalszym tej opowieści, to Myszka Miki znajdzie sposób, aby ich przekonać do powrotu.

Na razie jeszcze nie jest znana data premiery. Mówi się jednak, że „Aladyn 2” trafi do kin, co nie jest wcale takie oczywiste, biorąc pod uwagę, że Disney coraz prężniej rusza ze swoim serwisem VOD, na którym będą pojawiały się również filmy na wyłączność.

Pamiętajcie, że 1. cześć „Aladyna" możecie obejrzeć w HBO GO.