1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. TV

Finał rozgrywek NFL, znanych jako Super Bowl Sunday, już dzisiaj w nocy. Jak obejrzeć transmisję z tego wydarzenia?

SuperBowl 2020

Super Bowl to jedno z najważniejszych amerykańskich wydarzeń sportowych. Transmisję z finału rozgrywek NFL co roku oglądają miliony ludzi, nie tylko w USA. Jak obejrzeć relację w Polsce?

Super Bowl Sunday, czyli finał amerykańskiej ligii NFL jest niczym drugie amerykańskie święto narodowe. Tego dnia miliony mieszkańców USA zasiada wspólnie przed telewizorami, aby oglądać potyczkę dwóch drużyn.

Stacje telewizyjne, które wykupują prawa do emisji imprezy, przygotowują na ten wieczór specjalne programy, wiedząc że wybrany przez nich program, wyświetlany tuż po transmisji meczu, osiągnie zawrotną oglądalność i znacząco zyska na popularności.

Super Bowl 2020 – co warto wiedzieć:

Co to jest Super Bowl?

Finał rozgrywek amerykańskiej Narodowej Ligii Futbolu – NFL, National Football League, znany jest potocznie jako Super Bowl Sunday. To wydarzenie sportowe, wieńczące sezon rozgrywek sportowych między 32 drużynami, rozpoczynający się pod koniec wakacji. Drużyny walczą o Super Puchar – Super Bowl. W tym roku finał odbywa się na stadione Hard Rock Stadium w Miami Gardens na Florydzie.

Super Bowl 2020 – między jakimi drużynami toczy się rozgrywka?

W tym roku spotkanie finałowe rozgrywa się między drużynami Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers.

SuperBowl 2020 - oficjalna grafika

Super Bowl 2020 – jak obejrzeć w Polsce?

Niestety, w tym roku żadna polska telewizja nie wykupiła transmisji z finału Super Bowl. Kilka lat temu sprawa była prostsza, gdyż wydarzenie można było oglądać na kanale Eleven Sports 1. Tym razem musimy pożytkować się innymi rozwiązaniami.

Finał transmitowany będzie w Europie przez niemiecki kanał ProSieben Maxx oraz brytyjskie: BBC One i telewizję kodowaną Sky Sports. Powinny być one dostępne dla użytkowników sieci satelitarnych.

Możliwe jest też wykupienie specjalnego pakietu streamingowego na oficjalnej stronie NFL – NFL Game Pass. Usługa Super Bowl Pass, dostępna w cenie 22.99$, umożliwia transmisję wydarzeń przez 31 dni na terenie całego świata.

Co zobaczymy podczas Super Bowl 2020?

Finał ligii NFL to nie tylko wydarzenie sportowe, ale cała popkulturalna otoczka. Poza samym meczem, równie ważny jest tzw. Half-Time Show, czyli wielki koncert gwiazd, występujących na murawie stadionu podczas przerwy między dwiema połowami meczu.

W tym roku podczas Half Time Show wystąpią: Jennifer Lopez oraz Shakira. Bardzo prawdopodobne jest też, że na specjalnej scenie pojawią się też dodatkowi goście.

Równie ważne są ekskluzywne zwiastuny filmowe, które co roku pojawiają się podczas przerwy reklamowej. Od lat największe wytwórnie prześcigają się w zaprezentowaniu jak najciekawszych, najbardziej dynamicznych i najbardziej intrygujących materiałów promocyjnych, zwiastujących nadchodzące produkcje.

Super Bowl 2020 – o której rozpocznie się transmisja?

Mecz rozpocznie się o 18:30 czasu wschodnioamerykańskiego, czyli o 00:30 w Polsce (w nocy z 2 na 3 lutego 2020).