1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. VOD

Spragnieni Patryka Vegi? „Plagi Breslau” od Showmaksa właśnie trafiły na platformę Netflix

Plagi Breslau – kadr z filmu

Plagi Breslau” Patryka Vegi, stworzone dla Showmaksa, trafiły właśnie na Netfliksa. Platforma streamingowa Showmax działała w Polsce w okresie od lutego 2017 do stycznia 2019 roku. Teraz kolejne produkcje, dostępne wówczas w jej ramach, trafiają do innych serwisów VOD. W tym przypadku – Netfliksa.

Informację o zamknięciu serwisu VOD ogłoszono pod koniec 2018 roku, dając użytkownikom miesiąc na dokończenie wszystkich rozpoczętych produkcji. W wyniku tej decyzji Showmax zniknął z polskiego rynku z końcem stycznia 2019.

Showmax - logotyp

Przez długi czas nie było wiadomo, co stanie się z filmami i serialami, które zadebiutowały na platformie. Teraz okazuje się, że większość z nich będzie dostępnych na platformie Netflix.

W grudniu na platformę trafiły dwie dobrze oceniane polskie seriale, stworzone specjalnie na potrzeby platformy Showmax – „Rojst” Jana Holoubka z Dawidem Ogrodnikiem i Andrzejem Sewerynem w rolach głównych oraz animowany „Egzorcysta”, stworzony przez Bartosza Walaszka.

Dzisiaj, tj. w czwartek 30 stycznia, do oferty giganta VOD trafił także film Patryka Vegi – „Plagi Breslau”.

Co ciekawe – jest to produkcja, która została wyprodukowana bezpośrednio na platformę streamingową Showmax. Mimo, że film trafił do dystrybucji kinowej, m.in. w Wielkiej Brytanii czy USA, polscy widzowie mogli oglądać go tylko za pomocą serwisu VOD. Miało to na celu zwiększeniu zainteresowania publiczności nową platformą i zachęcenie jej do wykupienia abonamentu.

Film Vegi, z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej, Darii Widawskiej i Andrzeja Grabowskiego, opowiadał o młodej policjantce, która prowadziła śledztwo w sprawie tajemniczego zbrodniarza, dokonującego makabrycznych zbrodni. Produkcja nie spotkała się z dużą przychylnością widzów, ani krytyki, a jednak zyskała swoją widownię na nieaktywnej już platformie.

„Plagi Breslau” obejrzysz od dzisiaj na platformie streamingowej Netflix.