1. SPIDER'S WEB
 2. rozrywka
 3. Filmy

„Kler” najchętniej kupowanym filmem w 2019 roku. Sprawdzamy, które tytuły na DVD i Blu-ray Polacy wybierali najczęściej

Kler na DVD był najchętniej kupowanym filmem. Lista Media Markt

Wydawałoby się, że za sprawą poszerzanego w zatrważającym tempie rynku VOD płyty DVD i Blu-ray szybko odejdą do lamusa. Jak się jednak okazuje wciąż bardzo chętnie sięgamy po filmy na fizycznych nośnikach.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Tak samo jak muzyczne usługi streamingowe nie sprawiły, że ludzie przestali kupować płyty CD, tak platformy VOD nie zabiły rynku DVD i Blu-ray. Chociaż coraz częściej oglądamy filmy w różnych serwisach, to wciąż lubimy postawić sobie ulubione tytuły na półce, powiększając kolekcję tytułów na fizycznych nośnikach. Firma Media Markt przygotowała zestawienie najlepiej sprzedających się w ich sklepach produkcji.

Najchętniej kupowanym filmem okazał się „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

W informacji prasowej czytamy:

Ogromne zainteresowanie milionów Polaków premierą kinową przełożyło się na sukces sprzedaży płyt DVD. Po raz pierwszy od wielu lat polski film fabularny był kupowany chętniej niż topowe produkcje kina akcji.

W 2018 roku „Kler” stał się istnym fenomenem w polskiej kinematografii. Obejrzało go łącznie ponad 5 mln widzów. I chociaż w ogólnym krajowym box officie zeszłego roku w pierwszej 10 znalazły się aż 4 rodzime produkcje, w przypadku DVD sprawa wygląda zupełnie inaczej.

W zestawieniu Media Markt prócz „Kleru” z polskich filmów znalazła się jeszcze tylko „Zimna Wojna”. Zauważmy jednak, że na swoją nośnikową premierę wciąż czeka jeden z rodzimych hitów zeszłego roku, czyli nominowane do Oscara „Boże ciało”.

Jak się okazuje Polacy bardzo chętnie sięgali również sprawdzone w kinie franczyzy.

Drugie miejsce zestawienia zajęły „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, a trzecie „Avengers: Koniec gry”. Jeśli chodzi o uniwersum Star Wars to na ósmej pozycji wylądował „Łotr 1”, a w przypadku MCU to „Kapitan Marvel” zamyka top 10. DCEU za to samotnie reprezentuje „Aquaman”, który trafił na miejsce szóste.

Prócz fantastyki w 2019 roku kupowaliśmy chętnie filmy muzyczne. Do zestawienia trafiły dwie produkcje tego typu. Na miejscu czwartym uplasowała się biografia nieżyjącego wokalisty zespołu Queen „Bohemian Rhapsody”, a tuż za tym „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą.

Top 10 najchętniej kupowanych filmów w Media Markt 2019:

 1. „Kler”
 2. „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”
 3. „Avengers: Koniec Gry”
 4. „Bohemian Rhapsody”
 5. „Narodziny Gwiazdy”
 6. „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”
 7. „Aquaman”
 8. „Łotr 1: Gwiezdne Wojny – Historie”
 9. „Zimna Wojna”
 10. „Kapitan Marvel”