1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. TV

Jaki kraj, takie „Bohemian Rhapsody”. Polski film „Zenek” na pełnoprawnym zwiastunie

Zenek - kadr z filmu

Zenek” Jana Hryniaka, czyli biograficzna opowieść o muzyku disco-polo, Zenku Martyniuku trafi na ekrany polskich kin już 14 lutego tego roku. W sieci pojawiła się właśnie pierwsza pełnoprawna zapowiedź.

Produkcja TVP z Jakubem Zającem oraz Krzysztofem Czeczotem w rolach młodego i nieco starszego artysty zelektryzowała odbiorców, gdy tylko pojawiła się informacja o jej powstaniu. Na dodatek pierwszy plakat produkcji tak łudząco przypominał poster nagrodzonego czterema Oscarami filmu „Bohemian Rhapsody” Bryana Singera, że wzbudziło to małą kontrowersję w polskim Internecie.

Teraz dostajemy pierwszy pełnoprawny zwiastun produkcji, który oferuje kilka niespodzianek.

Film opowie o początkach kariery Zenka Martyniuka i jego pierwszych występach na żywo. „Zenek” przyjrzy się także wzrostowi popularności artysty w ostatnich latach, próbując uchwycić powody, dla których stał się on tak rozpoznawalnym twórcą.

Pierwszy zwiastun pokazuje jednak pewien ciekawy dystans twórców do tematu swojego filmu, a całość podlana jest specyficznym, nostalgicznym sosem. Na dodatek zwiastun zdradził nie lada niespodziankę – oto jednym z bohaterów opowieści będzie Limahl – muzyk, który zasłynął utworem „Neverending Story” z niezwykle lubianego filmu fantasy z 1984 roku.

To jest moja chwila, Danusia! – pada z ekranu.

Zenek - kadr z filmu

Rzeczywiście, produkcja trafi na ekrany polskich kin w wyśmienitym momencie. Popularność Zenka Martyniuka w ostatnich latach stale rośnie. Parę tygodni temu Telewizja Polska chwaliła się nawet, że jej wydarzenie specjalne – benefis Zenka Martyniuka – obejrzało ponad 4 mln widzów.

Takie wyniki dobrze rokują dla kinowej wersji opowieści o muzyku. Czy szykuje się pierwszy frekwencyjny hit polskiego filmu w 2020 roku? Przekonamy się już w połowie lutego. Warto podkreślić, że konkurencja nie śpi. W tym samym okresie do kin trafią przecież jeszcze „365 dni” Barbary Białowąs, „Bad Boy” Patryka Vegi, czy „Swingersi”Andrejsa Ekisa. Czeka nas więc miesiąc pełen polskich hitów, spod znaku „Futra z misia” czy „Mayday”.

„Zenek” trafi do kin już w Walentynki, czyli 14 lutego 2020 roku.