1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Tomasz Kot chwali się pierwszym zdjęciem z zagranicznego filmu ze swoim udziałem. Jego kariera nabrała rozpędu

Zimna Wojna - kadr z filmu

Amerykański portal Variety opublikował pierwsze zdjęcie z filmu „A Perfect Enemy” – thrillera szpiegowskiego, pełnego nieoczekiwanych zwrotów akcji. W roli głównej: Tomasz Kot.

Film „A Perfect Enemy” opowie historię wziętego architekta, Jeremy’ego Angusta, który wdaje się w burzliwą dyskusję z kobietą poznanę na paryskim lotnisku. Rozmowa jest tak zażarta, że przypadkowo mężczyzna spóźnia się na swój samolot. To, co początkowo wydawało się jedynie zbiegiem okoliczności, szybko okazuje się skrywać drugie, mroczniejsze dno. Dlaczego Texel Textor, tajemnicza kobieta celowo zatrzymała mężczyznę?

Rozpocznie się gra o odkrycie prawdy.

A Perfect Enemy - kadr z filmu

Film powstaje na podstawie bestsellerowej powieści Amelie Nothomb, belgijskiej pisarki (nie tylko) powieści kryminalnych, znanej w Polsce pod tytułem „Kosmetyka wroga”. Reżyserem został Hiszpan Kike Maíllo, twórca thrillerów „Eva”, czy „Toro”. W rozmowie z portalem Variety współautor scenariusza (który powstał we współpracy z Cristiną Clemente) zdradził, że jest zafascynowany ideą gry z widzem.

Chciałbym tak poprowadzić ten film, aby widzowie sami czuli się jak detektywi, próbujący rozwikłać ekranową zagadkę, zanim udzielimy im wszystkich odpowiedzi.

Producenci obrazu opisują go jako thriller pełen zwrotów akcji, które utrzymają cię na krawędzi fotela.

Na ekranie, oprócz Tomasza Kota zobaczymy także Athenę Strates, znaną z serialu o życiu Pabla Picassa „Geniusz”, czy filmu Billa Condona „Kłamstwo doskonałe”. W filmie pojawi się także Marta Nieto i Dominique’a Pinona („Amelia”, serial „Outlander”).

Zdjęcia do filmu „A Perfect Enemy” już trwają, a film planuje swoją premierę na jednym z najważniejszych festiwali filmowych. Możliwe więc, że produkcja ujrzy światło dzienne dopiero w następnym sezonie.