1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Powstanie 13. sezonów „American Horror Story”. Właśnie wznowiono serial na kolejne trzy lata

American Horror Story - logo

Widzowie będą bać się włączyć telewizję przez kolejne trzy lata. Stacja FX wznowiła serial „American Horror Story” na trzy następne sezony.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„American Horror Story” to serial-antologia, stworzona przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchucka w 2011 roku. Produkcja w każdym sezonie opowiada nową historię, choć wielokrotnie z udziałem tych samych aktorów z Sarah Paulson, Evenem Petersem, Jessicą Lange i Emmą Roberts na czele.

Istnieje teoria, że wszystkie sezony rozgrywają się w tej samej rzeczywistości, na co wskazywałyby zbieżne elementy świata przedstawionego, zaprezentowane w kolejnych odcinkach.

American Horror Story - kadr z serialu

Obecnie trwają prace nad serią 10., która ma pojawić się na ekranach jeszcze w tym roku.

Dzisiaj ogłoszono jednak, że stacja FX zamówiła właśnie jeszcze trzy kolejne serie popularnego serialu. Oznacza to, że na pewno powstanie 13. sezonów „American Horror Story”.

Wydaje się, że będzie to ostateczna ich liczba. W końcu 13-ka z jej licznymi konotacjami i znaczeniami to idealny numer dla produkcji, która tak chętnie bawi się z gatunkiem horroru. Nawet, jeśli powstał już sezon, który oddaje hołd slasherom pokroju serii „Piątek 13-ego”.

American Horror Story 1984

Mowa o najnowszym, 9. sezonie zatytułowanym „1984”, który kilka miesięcy temu zachwycił naszego recenzenta niezwykle ciekawym podejściem do tematu.

„American Horror Story 1984” jest interesującą mieszanką komedii i horroru, która w pełni zdaje sobie sprawę z oczekiwań widza - pisaliśmy po premierze premierowego odcinka.

Stacja FX, która emituje premierowe odcinki serialu pochwaliła się, że serial cieszy się niesłabnącą popularnością rzędu 10 mln odbiorców i że dotychczasowe 103 odcinki obejrzano łącznie ponad miliard razy.

Warto dodać, że serial przez 9. dotychczasowych sezonów został nominowany aż do 95 nagród Emmy i zgarnął 16 statuetek. Serial może pochwalić się także 9. nominacjami do Złotych Globów, z czego 2. przekuły się w rzeczywistą statuetkę. (Nagrody zdobyły Jessica Lange i Lady Gaga).

Chwilowo nie ogłoszono jeszcze daty premiery, ani podtytułu jubileuszowej, 10. serii serialu.