1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Seriale
  5. VOD

Aktor z „Gry o tron” z główną rolą we „Władcy Pierścieni” Amazona

Gra o tron - kadr z serialu

Odkąd serial „Gra o tron” dobiegł końca w maju zeszłego roku, stacje telewizyjne i platformy streamingowe prześcigają się w pomysłach, jak znaleźć następcę jednej z najchętniej oglądanych produkcji w odcinkach w historii telewizji. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że platforma Amazon planuje serial „Władca Pierścieni”. Teraz wiemy, że w głównej roli wystąpi jeden z aktorów samej „Gry o tron”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Serial „Władca Pierścieni”, bazujący na sadze J.R.R Tolkiena powstaje pod okiem dwójki showrunnerów - J.D Payne’a oraz Patricka McKaya, nieznanych szerzej twórców, którzy do współpracy zaangażowali już reżysera J.A Bayonę („Niemożliwe”, „Jurassic World: Upadłe Królestwo”, serial „Dom grozy”). Bayona ma stanąć za kamerą większości odcinków 1. sezonu.

Wiadomo także, że Amazon zamówił już 2. sezony produkcji. Serial ma zadebiutować w 2021 roku, a akcja pierwszych serii ma bazować na „Similarionie” Tolkiena i przybliżać wydarzenia z tzw. Drugiej Ery - czasów, gdy wykuto Jedyny Pierścień. W filmowej adaptacji widzieliśmy jedynie urywki tych dramatycznych wydarzeń, teraz Amazon pozwoli nam przyjrzeć się im w całej okazałości.

Władca Pierścieni - Amazon

Pierwotnie główną rolę w serialu otrzymał Will Poulter. Aktor znany z filmów: „Midsommar. W biały dzień”, „Millerowie”, czy „Black Mirror: Bandersnatch” był pierwszym wyborem producentów do głównej roli. Kiedy jednak z nieznanych powodów zrezygnował z udziału w serialu w grudniu, wznowiono poszukiwania.

Tym samym rolę otrzymał właśnie młody Robert Aramayo. Brytyjczyk wcielał się już w rolę samego Neda Starka w hicie HBO.

Gra o tron - kadr z serialu

Warto podkreślić - w młodego Neda Starka, którego widzieliśmy na ekranie zaledwie w kilku odcinkach serialu. Aktor pojawił się także na dalszym planie w oscarowych „Zwierzętach nocy” Toma Forda czy w jednym z odcinków serialu „Mindhunter”.

Co ciekawe - Aramayo to nie jedyny aktor z „Gry o tron”, którego ujrzymy w nowym serialu. Jakiś czas temu informowaliśmy, że jedną z ról w nowej produkcji otrzymał brytyjski aktor Joseph Mawle, czyli Benjen Stark.

Warto także wynotować, że samo HBO aktywnie poszukuje następcy dla swojego najpopularniejszego serialu. Po tym, jak włodarze anulowali serial z Naomi Watts po nieudanej wersji pilotażowego odcinka, stacja ogłosiła zamówienie 10-odcinkowego sezonu serialu, poświęconego rodzinie Targaryen. Produkcja: „House of the Dragon” znajduje się już w fazie pre-produkcji.

Nieznana jest jeszcze data rozpoczęcia zdjęć do serialu Amazona „Władca Pierścieni”.