1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. Filmy

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” ze świetnym otwarciem w polskim i światowym box office

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie - kadr z filmu

Film „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”, zwieńczenie sagi Skywalker, rozpoczętej w 1977 roku filmem „Gwiezdne wojny: Nowa Nadzieja”, rządzi w kinach na całym świecie. Polski oddział wytwórni Disneya pochwalił się pierwszymi wynikami oglądalności swojego najnowszego hitu.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wedle danych z polskiego box office’u, w ciągu pierwszych pięciu dni film obejrzało 627 tys. widzów. To wynik słabszy od „Przebudzenia Mocy” (789 tys. w weekend otwarcia), za to lepszy od „Ostatniego Jedi” (558 tys. w weekend otwarcia). Należy jednak zauważyć, że nowy film miał tę przewagę nad poprzednimi odcinkami, że do kin trafił już w środę (oba poprzednie trafiły do oficjalnej dystrybucji w czwartek).

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie - kadr z filmu

Wynik na poziomie 627 tys. widzów zapewnił filmowi dziesiąte miejsce w rankingu najlepszych wyników oglądalności w weekend otwarcia.

Numerem 1. pozostaje „Kler” Wojciecha Smarzowskiego z 935,4 tys. widzów w pierwszy weekend. „Przebudzenie Mocy” jest na pozycji nr 4.

Warto w tym miejscu przytoczyć także zagraniczne wyniki filmu. Wedle danych zebranych przez serwis Box Office Mojo, na świecie „Skywalker. Odrodzenie” zarobił na świecie już 373,5 mln dolarów. To kolejna cegiełka do tegorocznego sukcesu wytwórni Disneya, która może przebić pułap 10 mld zysku w tym roku. Wszystko to za sprawą hitów takich jak „Avengers: Koniec gry”, „Król Lew”, „Aladyn”, „Kraina Lodu 2” czy właśnie „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie - kadr z filmu

Warto podkreślić, że produkcja zarobiła tak ogromne pieniądze w sytuacji, w której film mocno podzielił widzów i krytyków na dwa obozy - tych, którzy są zachwyceni nowym filmem Abramsa i tych, którzy wytykają liczne błędy produkcji.

Warto zauważyć, że to tendencja podobna do sytuacji z poprzednich odsłon serii. W zasadzie każdy z najnowszych filmów Gwiezdnej Sagi budził skrajne emocje. To jednak seria, na temat której wypowiedzieć chce się naprawdę każdy, a widzowie drzwiami i oknami uderzają do sal kinowych. Stąd tak dobre wyniki box office.

Film „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” jest już w kinach.